kupujemy dom
fot. pexels.com

Decyzja o zakupie pierwszego domu to poważna sprawa! Decydując się jednak na to, by podjąć to przedsięwzięcie powinniśmy dokładnie przemyśleć nasze wytyczne, spisać je i następnie kierować się nimi przy rozważaniu zakupu domu.

Zobacz też: http://radiobc.pl/kupno-domu/

Wytyczne

Zakup domu to poważna decyzja, a skoro ją podjęliśmy to planujemy inwestycję na przyszłość, w której również spędzimy kilkanaście lat. Rozglądając się za swoim wymarzonym lokum powinniśmy wziąć kilka aspektów pod uwagę, które ułatwią nam wybór w ofertach.

Zastanówcie się, w jakiej okolicy chcecie zamieszkać. Czy mają to być wiejskie tereny, mniejsze miasteczko czy obrzeża dużego miasta? Czy wasz dom ma być piętrowy, czy jednopoziomowy? Jakie ma być ułożenie okien, czy salon na zachód czy na wschód? Czy dom ma być z ogródkiem, a może wolicie większy garaż i mniejszy ogródek? Czy korzystacie z oferty dewelopera, czy wolicie kupić ziemię i samodzielnie wybudować swój dom?

Odpowiedzi na te pytania pomogą wam w poszukiwaniach wymarzonego domu. Pamiętajcie, że to inwestycja na lata, a wy macie być zadowoleni!

Jak się przygotować?

Po pierwsze, dokładnie przelicz swój budżet oraz przemyśl, jaki chcesz złożyć wkład własny, a także na jaką kwotę chcesz wziąć ewentualny kredyt. Zanim jednak udasz się do banku, musisz mieć umowę wstępną, a więc spotkanie z deweloperem cię nie ominie, jeśli planujesz wziąć dom na kredyt.

Jeśli jednak interesuje cię tylko kredyt, wówczas musisz udać się bezpośrednio do banku. Licz się z tym, że podjęcie takiej decyzji jednak trwa i trzeba czekać. Ale warto!

Po otrzymaniu kredytu podpisujesz z deweloperem umowę o kupnie i w zależności od etapów budowy, będziesz przelewać transze za pośrednictwem banku. Nie ominie cię również wizyta u notariusza, aby podpisać wstępny akt własności. Dalej musisz czekać na zakończenie prac budowlanych i odbiór swoich czterech kątów, który warto przeprowadzić pod okiem fachowca znającego się na odbiorach.

Przeczytaj też: http://www.ulicamotylkowa.pl/domki-letniskowe-czynne-caly-rok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here