Szklane grzejniki – nowoczesna technologia i wysmakowany design

0
777

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz bardzo często wykorzystuje się dekoracyjne grzejniki. Wcześniejsze rozwiązania nie zachwycały swoim wyglądem, a do tego trudno było wpasować je w całą stylizację pomieszczenia. Dziś na rynku mamy bogatą ofertę grzejników pokojowych, które spełnią nie tylko funkcję grzewczą, ale i staną się ozdobą mieszkania czy też domu.

Grzejniki pokojowe – rodzaje

Jednym z najistotniejszych czynników, decydujących o sprawnym i zadowalającym systemie grzewczym jest dobór odpowiedniego rodzaju grzejników. Poza walorem estetycznym, powinny one być funkcjonalne, a za to odpowiada właściwe ich rozmieszczenie, sposób podłączenia, a także ich ilość i wielkość, bowiem wszystkie te parametry odpowiadają za komfort cieplny w naszym domu.

W sprzedaży można spotkać wiele rodzajów grzejników m.in.:
• płytowe,
• członowe,
• konwektorowe,
• drabinkowe,
• dekoracyjne,
• elektryczne,
• stalowe, aluminiowe, żeliwne.

Ciekawą propozycję stanowią grzejniki szklane, które ostatnio podbiją polski rynek.

Grzejniki ze szkła hartowanego

Grzejniki szklane zyskują coraz większą popularność, a to za sprawą połączenia nowoczesnej, wydajnej technologii z wysmakowanym designem. Można je dopasować do swojego wnętrza pod względem wydajności, a także aranżacji, uwzględniając kolor ścian, mebli lub stawiając na samodzielny designerski akcent. Szklane grzejniki dają, więc nieograniczone możliwości estetyczne.

Przy grzejnikach wykonanych z hartowanego szkła została zastosowana technologia oparta o metodę konwekcyjnego przepływu powietrza, ogrzewanego przez wymiennik ciepła. A więc chłodne powietrze zasysane jest od podłoża, następnie ogrzewane, zmienia swoją gęstość i unosi się, dzięki czemu dochodzi do naturalnej cyrkulacji powietrza. Metoda ta pozwala na utrzymanie wilgotności powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu, dzięki czemu otrzymujemy czyste zdrowe powietrze, które wypełnione jest równomiernym naturalnym ciepłem.

Szklane grzejniki są również bezpieczne (są odporne na uszkodzenia mechaniczne) i posiadają wysoką wydajność energetyczną, ponieważ pozwalającą uzyskać bardzo szybki efekt grzewczy przy bardzo niewielkim zużyciu wody, zaś ciepło rozkłada się idealnie równo na całej powierzchni szklanego panela.

Praktycznym rozwiązaniem wydają się być grzejniki o układzie hybrydowym, które łącza w sobie elementy grzejnika wodnego oraz elektrycznego. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza, gdy przychodzą bardzo chłodne dni jesienne, a nie opłaca się jeszcze uruchamiać kotła grzewczego.

Warto również zaważyć, że szklane panele mają właściwości antystatyczne, a więc nie przyciągają kurzu. To ogromna zaleta, którą docenią z pewnością alergicy. A poza tym gładką powierzchnię można łatwo wyczyścić.

Szkło to materiał z ogromnym potencjałem, który bardzo chętnie jest wykorzystywany w nowoczesnej aranżacji i stylizacji wnętrz. Grzejniki szklane są doskonałym tego przykładem. Bogatą i ciekawą ofertę szklanych grzejników można dostać w warszawskich sklepach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here