Szybkie sposoby na ładny zapach w domu

Ładny zapach w domu zapewnią nie tylko urządzenia do aromaterapii, ale przede wszystkim dbałość o higienę i wietrzenie pomieszczeń. Kilka prostych czynności wykonywanych regularnie pozwoli cieszyć się przyjemnym aromatem tuż po przekroczeniu progu mieszkania.

Gotowe odświeżacza powietrza do domu

Szybkim i skutecznym sposobem na ładny zapach w domu są gotowe odświeżacze powietrza, np.: elektryczne wydobywające przyjemną woń poprzez delikatnie podgrzewany wkład, urządzenia z fotokomórką reagujące na ruch, pojemniki z pachnącymi żelowymi kulkami, świece zapachowe, kadzidełka, kominki aromaterapeutyczne czy klasyczne odświeżacze w sprayu. Duży wybór nowoczesnych odświeżaczy powietrza oferuje marka Air Wick, produkująca oryginalne pachnące produkty o takim zapachu, jak: woń lasu, białych kwiatów, wiśni, lilii, bawełny i migdałowca czy magnolii.

Aby w mieszkaniu unosiła się przyjemna woń, można również skorzystać z innych gotowych produktów, takich jak: zapachowe tabletki do odkurzacza, pochłaniacze brzydkich zapachów do stosowania w koszu na śmieci i lodówce, zapachowe saszetki do obuwia czy pachnące woreczki do szaf i szuflad.

Domowe odświeżacze powietrza do mieszkania

Przyjemną woń w mieszkaniu można zapewnić, stosując sprawdzone domowe sposoby. Do najpopularniejszych z nich należą, np.: pomarańcze nabite goździkami, które warto położyć blisko kaloryfera bądź innego źródła ciepła, które pomoże wydobyć bardziej intensywny zapach cytrusów i korzennych przypraw. Jako domowy pochłaniacz brzydkich zapachów sprawdzą się świeże ziarna kawy oraz gąbka nasączona wodą, która skutecznie pochłania dym papierosowy. W mieszkaniu warto również rozwiesić woreczek wypełniony świeżą miętą, lawendą lub płatkami róż.

Jak zadbać o higienę domu?

Niezależnie od stosowanych gotowych środków zapachowych w domu, należy zadbać o jego higienę i porządek. Regularne wietrzenie pomieszczeń, nie tylko je odświeża, ale i powoduje, że szybciej się nagrzewają, co jest szczególnie istotne w chłodniejsze miesiące. Dodatkowo należy: regularnie wymieniać pościel (mniej więcej co 2 tygodnie) oraz ręczniki, opróżniać kosz na śmieci, zwłaszcza gdy znajdują się w nim odpadki organiczne, czyścić pralkę i odświeżać zmywarkę, często wymieniać worki do odkurzacza, a także nie pozostawiać na kuchennym blacie resztek jedzenia, zwłaszcza takiego, które wydziela silną woń, jak: cebula, ryba, resztki oleju ze smażenia czy skiśnięte mleko. Odpowiednia higiena wnętrz sprawi, że gotowe środki odświeżające zadziałają bardziej intensywnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here