Zastosowanie nadproża podczas budowy

Tworzenie nadproży podczas budowy jest czasochłonnym i kosztownym procesem, a wylewanie ich w gotowym już budynku czasem niemożliwe. Istnieją jednak gotowe nadproża, które z łatwością można stosować na każdym etapie prac.

Gotowe nadproża

W ofertach marketów budowlanych możemy znaleźć bogatą ofertę gotowego elementu, jakim jest nadproże (sprawdź ofertę na: https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/cegly-pustaki-beton-komorkowy-zbrojenie/nadproza). Prefabrykowane wylewane w formie gotowce mają niską cenę, są wytrzymałe i zdecydowanie dokładniej wykonane, niż te przygotowane ręcznie z pomocą szalunków, a jednocześnie proste w montażu. Pośród nich znajdziemy wiele firm, rozmiarów, długości i właściwości, ponieważ każde z nich przeniesie inne obciążenia. Do czego możemy je wykorzystać?

Nadproża w budowie

Wykorzystuje się je w kolejnych etapach powstawania budynków. Większość z nich znajduje miejsce nad drzwiami i oknami, co z punktu technicznego jest niezwykle ważne dla stabilności całej konstrukcji powstającej budowli. Najczęściej wykorzystuje się te wykonane z masy żelbetonowej, zbrojone lub z betonu komórkowego. Powiedzeniem cieszą się w szczególności nadproża wykonane z betonu komórkowe, mimo że w odróżnieniu od żelbetonu wymagają docieplania. W warunkach domowych przy ścianach nośnych korzysta się także z nadproży z betonu komórkowego, ponieważ jest niebywale lekki i łatwy w obróbce. Przyspieszają one czas prac nawet o 3 tygodnie i nie wymagają użycia dźwigu.

Jakość i uniwersalność przede wszystkim

Uniwersalne i zdecydowanie polecane przez większość firm budowlanych jest nadproże L19. Charakteryzuje się znakomitą wytrzymałością i dzieli się na kilka kategorii – S (do miejsc nieobciążonych), D (do ścian działowych), N (do ścian nośnych). Cały montaż polega na umieszczeniu dwóch jednakowych nadproży w wyznaczonym miejscu, spięciu ich klamrą i zalaniu powstałej w głębi pustki betonem. Sam ich wybór zależy od wielkości wnęki, grubości ścian, czy usytuowania w całej powstającej budowli. Sprawdzają się w budynkach jednorodzinnych, jak i w budynkach kilkopiętrowych.

Gdzie kupić gotowe nadproża?

Jeżeli zależy nam na dokładnych i wytrzymałych nadprożach, a przede wszystkim na skróceniu czasu budowy, to gotowe elementy będą najlepszym rozwiązaniem. Może być jednak problem ze znalezieniem ich w pobliskich marketach, szczególnie przy dużej ilości. Idealnym rozwiązaniem jest zakup nadproży w rekomendowanych hurtowniach, jak na przykład sklep remontowo-budowlany Bricoman. Dzięki temu uzyskujemy wymaganą ilość w różnorodnych rozmiarach za dobrą cenę, a jednocześnie z dostawą na plac budowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here