Znaczenie nawozów w domowej hodowli roślin

Prowadzenie hodowli roślin typu indoor wiąże się nie tylko z koniecznością zaopatrzenia się w profesjonalny namiot uprawowy czy nowoczesny system doświetlania, ale wymaga również zapewnienia organizmom zielonym właściwego odżywienia. Stąd stosowanie odpowiednich nawozów nie jest kwestią wyboru, a koniecznością. Przyjrzyjmy się więc ich charakterystyce i zaletom.

Efektywna ochrona i wsparcie zdrowia roślin

Współczesne nawozy do domowej uprawy roślin są specjalistycznymi mieszankami substancji, zapewniających kwiatom, warzywom lub ziołom kompleksowe wsparcie na każdym etapie rozwoju. Co więcej, są one tak wypreparowane, aby dostarczyć organizmom zielonym odpowiednich mikro i makroelementów, innych na czas kwitnienia, innych na okres wegetacji.  W ten sposób pomyślane są odżywki i boostery Hesi. Mowa o gamie produktów, stanowiących odpowiedź na wymagania i potrzeby roślin uprawianych w growboxach. Sadzonki warto wzmocnić mineralnym nawozem na bazie organicznego azotu, z małą zawartością soli i EC. Zawiera on aminokwasy, aktywne węglowodany oraz witaminy, które pozytywnie wpływają na ukorzenienie się i wzrost flory. Produkt ten połączony z preparatem na wzmocnienie i rozrost korzeni, gwarantuje zaopatrzenie roślin w bazę, która pozwoli im właściwie osadzić się w podłożu oraz równomiernie przyrastać. Co ważne, produkty Hesi wzmacniają również łodygi i pędy, aby kwiaty lub warzywa nie ulegały łatwo mechanicznym uszkodzeniom.

Odżywki dla lepszego kwitnienia

Większość hodowców jest w szczególny sposób zainteresowana wsparciem swoich roślin w szczytowym momencie ich rozwoju, a więc w okresie kwitnienia. Marka Hesi, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, stworzyła rozbudowaną linię odżywek rewitalizujących, stymulatorów kwitnienia oraz bogatych w mikroelementy nawozów, wzbogaconych hormonem wzrostu. Ich zastosowanie wpływa na zwiększenie ilość zawiązków kwiatów, sprawia, iż pąki są dorodniejsze, a sam proces dojrzewania zachodzi szybciej i przynosi większe plony. Dodatkowo wspomniane produkty Hesi zawierają duże dawki magnezu oraz potasu, na które rośliny mają wyjątkowe zapotrzebowanie w okresie wiosenno-letnim.

Uniwersalność – podstawowa zaleta dobrych nawozów

Wybierając nawóz do growboxa, warto zwrócić uwagę na jego specyfikę. Hesi oferuje produkty odpowiednie do różnych gatunków roślin, nawet bardzo wymagających, np. takich jak storczyki. Co więcej, są to specyfiki, które sprawdzą się przy wielorakich typach podłoża. Odżywki do podlewania można bowiem stosować zarówno w przypadku uprawy na tradycyjnej glebie, podkładzie kokosowym, jak i w hodowli hydroponicznej. Należy też wspomnieć, iż dzięki wysokiej jakości składnikom aktywnym, nawóz ten odznacza się 100% przyswajalnością. Produkty Hesi to optymalne rozwiązanie dla każdej domowej hodowli!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here