7 cech wartościowego kredytu gotówkowego

Ludzie lubią jasne sytuacje. Gdy więc nawiązują współpracę z jakimś bankiem, chcą mieć podane czarno na białym, co dzięki tej współpracy zyskają, a co – być może – stracą. Nikt nie będzie przecież niepotrzebnie ryzykować. Oczywiście i od tej reguły zdarzają się wyjątki, bo czasem człowiek potrafi wpaść w tak poważne zadłużenia, że na gwałt szuka sposobu na ich spłatę i wtedy bierze wszystkie kredyty jak leci, nie przejmując się ich oprocentowaniem czy ratami bądź okresem spłaty albo nawet ich formą (chwilówki są w końcu popularne), ale zwykle jest jednak tak, że klient pragnie sięgnąć po ten najlepszy kredyt gotówkowy. A co to słowo „najlepszy” będzie oznaczać dokładnie w tym przypadku? Jakimi cechami zdołają wyróżnić się najbardziej wartościowe pożyczki oferowane czy to przez banki, czy to przez inne (prywatne) firmy pożyczkowe?

1 – niewielka ilość opłat

To, ile zapłaci się koniec końców za cały kredyt, nie zależy wyłącznie od jego wysokości i o tym raczej każdy powinien wiedzieć. Banki też życzą sobie jakichś pieniędzy za zapewnieni możliwości wzięcia pożyczki. Muszą zarabiać na klientach i przy tym starają się zarabiać na nich jak najwięcej, no chyba że mowa o bankach, które mimo wszystko na pierwszy miejscu zawsze stawiają sobie zadowolenie klienta. Takich placówek nie ma za wiele, ale one istnieją i działają inaczej od pozostałych. Nie stosują wielu dodatkowych opłat, nie narzucają klientom żadnych dodatkowych ubezpieczeń i nie stosują innych trików na podwyższenie ogólnego kosztu kredytu. Klient powinien też dowiedzieć się, jaką opłatę przyjdzie mu zapłacić w przypadku zdecydowania się na przedwczesne spłacenie kredytu. Wbrew pozorom te opłaty nieraz potrafią być bardzo wysokie.

2 – korzystna wielkość rat

Ludzie przywykli już do brania kredytów na lata. Normą stały się kredyty na dwadzieścia, trzydzieści, a coraz częściej i czterdzieści lat. Długi okres kredytowania każdorazowo wiąże się jednak z większymi ratami i – koniec końców – o wiele wyższym kosztem całego kredytu. Tak to już po prostu działa. Mówiąc konkretniej, wynika to z naliczanego przez bank oprocentowania, któremu podlegają absolutnie wszystkie raty. Warto więc przemyśleć sobie to, jaki okres kredytowania byłby optymalny. Być może przy czasowym wstrzymaniu się od wzięcia pożyczki możliwe stanie się samodzielne uzbieranie większych pieniędzy, które z kolei dopuszczą szansę wzięcia mniejszego kredytu i skorzystania z krótszego (i tańszego) okresu kredytowania.

Sprawdź też: https://www.blog.santanderconsumer.pl/bank-mozliwosci/bankier-pl-wyroznia-mistrzowski-kredyt-gotowkowy,1,1.html

3 – raty zero procent

Jest to akurat ten punkt, na który każdy zwraca uwagę. Mało kto wie, jak sprawdzić, ile wynosi koszt kredytu gotówkowego, ale każdy za to wie, że ten koszt będzie dużo niższy niż zazwyczaj, jeżeli tylko uda się uzyskać raty zero procent. Przynależą one do produktów nazywanych „kredytami 0%”. A co oznaczają w praktyce? Ano to, że klient, który skorzysta z kredytu z ratami zero procent, koniec końców będzie mógł oddać bankowi zaledwie wartość samego kapitału. Tak jak zawsze kapitał ten zostanie rozłożony na raty, jednakże raty te nie będą w ogóle, w żaden sposób oprocentowane. Warto jednak wiedzieć, że ten typ kredytu przysługuje ludziom w niewielu przypadkach. Nie przyjmuje on bowiem formy uniwersalnej pożyczki, którą można przeznaczyć na zupełnie dowolny cel. Jest raczej takim kredytem, który uzyskuje się na jakiś konkretny produkt, zwykle korzystając z niego nie w banku, a bezpośrednio w sklepie, który z tym bankiem będzie współpracować.

4 – uproszczone formalności

Ten podpunkt tyczy się nawet bardziej banku udzielającego pożyczek niżeli samej pożyczki. Zdawać by się bowiem mogło, że niektóre placówki wręcz nie chcą, by klienci pożyczali od nich pieniądze. Utrudniają im to na wszelkie możliwe sposoby. Najlepsze kredyty kierują tylko do tych, którzy tak naprawdę nie muszą wcale ich brać z uwagi na posiadane finanse, tak więc to wszystko mija się z celem. W przypadku dobrych banków te formalności będą jednak minimalne. Klient nie będzie musiał zastanawiać się zbyt długo na tym, jak wziąć wybrany przez ciebie kredyt, bo cały ten proces okaże się intuicyjny, a w razie czego pracownicy banku pomogą mu przez niego przejść. Tak to właśnie powinno wyglądać. Nie każdy musi mieć przecież doświadczenie w braniu kredytów, bo niektórzy robią to po raz pierwszy w życiu.

5 – odpowiedni okres kredytowania

Elementem, który powinien być natomiast jak najlepiej dopasowany do potrzeb klienta, będzie okres kredytowania. Niektórym zależy przecież na kredytach długoterminowych, podczas gdy inni zadowolą się tymi krótkoterminowymi, zwykle jednak tańszymi. A jest spora różnica w kredycie branym na trzy czy cztery lata, a tym zaciąganym na lat dwadzieścia bądź trzydzieści. Różnicę widać w ostatecznych kosztach pożyczki, które rozkładają się w różny sposób w zależności od rodzaju kredytu. Atrakcyjnym okresem kredytowania może się pochwalić mistrzowski kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku, ale też i parę innych pożyczek. Każdy potencjalny klient sam musi sobie to wszystko dokładnie posprawdzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here