folie dachowe

Rozmaite czynniki zewnętrzne mogą w znaczący sposób wpłynąć na konstrukcję dachu. Jeśli zostanie źle zabezpieczona, zacznie przeciekać. Pojawią się również najpierw drobne, potem większe uszkodzenia, których naprawa okaże się kosztowna. Wszystko to doprowadzi ponadto do znacznego pogorszenia komfortu mieszkańców.

Żeby uniknąć tych problemów, należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi na dobór poszczególnych elementów całej konstrukcji. Ogromne znaczenie mają na przykład folie dachowe, które muszą wyróżniać się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną. W przeciwnym wypadku nie ma szans na uzyskanie właściwych parametrów użytkowych.

Wśród tych stosowanych najczęściej znajdują się tak zwane foli wstępnego krycia. Powstają one z kilku warstw (najczęściej z trzech), które zapewniają ochronę przed wspomnianymi czynnikami zewnętrznymi, ale również właściwy przepływ powietrza.

Jak dobrać dobrą folię wstępnego krycia?

Omawiane produkty zakładane są pod pokryciem dachowym. Ze względu na fakt, że ich nie widać, wiele osób je bagatelizuje, decydując się na pierwsze lepsze produkty dostępne w sklepach.

To oczywiście błąd, o czym można przekonać się poprzez analizę zadań, jakie spełniają. Tych zaś jest naprawdę sporo.

  • Folia dachowa jest potrzebna między innymi do tego, aby we właściwy sposób zabezpieczyć pozostałe elementy konstrukcji przed wilgocią. Mowa tu zarówno o deszczu, jak i śniegu.
  • Odpowiada ona także za odprowadzanie nadmiaru wilgoci z termoizolacji. Bez tego zamontowane materiały ociepleniowe w dość krótkim czasie straciłyby swoje właściwości.
  • Bez folii dachowych dach prędzej czy później będzie przeciekał. Będzie wiązało się to z poważnymi konsekwencjami dla całego budynku.
  • Wiele produktów spełnia również funkcje dodatkowe, związane na przykład ze wzmocnioną ochroną przed promieniami UV.

Jak więc widać, błędy popełnione podczas wyboru folii wstępnego krycia zazwyczaj mają poważne konsekwencje. To samo zresztą tyczy się ich montażu. Nie ma tu miejsca na pomyłki, dlatego cały proces warto zlecić profesjonalistom. Zadbają oni o to, aby folia spełniała swoje funkcje i nie traciła kluczowych właściwości. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne, ani na obciążenia, jakimi będzie poddawana.

Fachowcy pomogą ponadto w wyborze optymalnych produktów. Dzięki temu istnieje znacznie większa szansa na to, że konstrukcja dachu nie zostanie naruszona przez wiele lat. Pozwoli to uniknąć wielu niezaplanowanych wydatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here