Jak wybrać odpowiednią maszynę do czyszczenia podłóg

Obiekty publiczne powinny wyróżniać się nienaganną czystością. Dotyczy to również podłóg. Nieestetycznie wyglądające zabrudzenia na posadzkach mogą odstraszać potencjalnych klientów i negatywnie wpływać na ich opinie o danej firmie. Aby utrzymać podłogi w idealnej czystości, warto zainwestować się w profesjonalną maszynę czyszczącą. Jak wybrać odpowiedni model?

Kiedy warto postawić na maszynę czyszczącą?

Maszyna czyszcząca umożliwia idealne mycie podłóg przy niewielkim nakładzie pracy. Jest to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń o powierzchni powyżej 50 m2 – w tym do wszelkich większych sklepów i galerii handlowych, szpitali, magazynów, szkół, ośrodków sportowych, hoteli, urzędów i dużych biurowców. Maszyna czyszcząca doskonale poradzi sobie zarówno z gresem, posadzkami betonowymi czy kamiennymi, jak i z wykładzinami PCV, a także z eleganckim marmurem. 

Rodzaj zasilania

Na rynku znajdziemy różne rodzaje maszyn do czyszczenia – w tym urządzenia zasilane na kabel oraz bateryjne. Maszyny kablowe są lekkie i nieduże. Z łatwością można przenosić je z jednego pomieszczenia do drugiego. Minusem jest konieczność podłączenia sprzętu do kontaktu. Zanim zdecydujemy się na zakup takiego modelu, należy określić dostępność źródeł zasilania w pomieszczeniach, w których będziemy używać maszyny. Warto również sprawdzić długość kabla dołączonego do urządzenia. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów podczas sprzątania. Pamiętajmy, że rozciągnięty kabel może stanowić spore zagrożenie dla przechodniów, dlatego nie zaleca się używania sprzętu kablowego w pomieszczeniach, w których jednocześnie przebywają klienci – np. w sklepach wielkopowierzchniowych.

Do takich obiektów lepiej sprawdzi się maszyna bateryjna, która – jak wskazuje nazwa – jest zasilana bateriami. Urządzenie do pracy nie potrzebuje kabla czy źródła zasilania. Sprzęt jest łatwy w obsłudze. Niestety wymaga ładowania, które może trwać nawet kilka godzin. Maszyny bateryjne są cięższe niż modele zasilane sieciowo.

System napędowy, wielkość szczotek i inne parametry

Kolejna ważna kwestia to system napędowy maszyny. Do czyszczenia niewielkich pomieszczeń o równych powierzchniach najlepiej sprawdzą się modele bez napędu. Na rynku dostępne są także urządzenia z trakcją, które (dzięki specjalnym silnikom) mogą znacznie ułatwić sprzątanie. Ponadto pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu. Są świetnym rozwiązaniem do większych przestrzeni. W takich obiektach doskonale sprawdzą się również sprzęty samojezdne.

Nie bez znaczenia jest też wielkość szczotek czyszczących. W przypadku dużych powierzchni najlepiej postawić na większe maszyny wyposażone w szczotki o odpowiedniej szerokości. Umożliwi to komfortowe i sprawne mycie podłóg. 

Sklep PURECO oferuje solidnie wykonane maszyny czyszczące Comac przeznaczone do każdego typu posadzek. Na stronie https://pureco.pl/ znaleźć można modele prowadzone oraz samojezdne w różnych rozmiarach (małe, średnie i duże). Wszystkie wyróżniają się najwyższą wytrzymałością i niezawodnością. Są proste w obsłudze, nie pozostawiają żadnych smug czy plam. Zakup maszyn oferowanych przez sklep to gwarancja idealnie czystych podłóg bez większego wysiłku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here