górnik

Ludzie, którzy uważają, że zawód górnika jest jedynie pracą fizyczną, dla osób bez wykształcenia ogromnie się mylą. Jest to praca bardzo odpowiedzialna oraz ciężka. Wymaga ona również dużego przygotowania merytorycznego. Jednak do pracy jako górnik mogą być zatrudnione osoby, bez wykształcenia górniczego. Niemniej znacząco podnosi nasze szansę ukończenie szkoły górniczej. Najlepiej, jeżeli będzie to szkoła średnia. Tam uzyskamy praktyczne i teoretyczne zagadnienia dotyczące technologii oraz organizacji pracy jako górnik. Nauczyciele dadzą nam również dawkę wiedzy dotyczącą rodzajów surowców, sposobów i wydobywania oraz przetwarzania.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-gornikiem-pracuj-jako-gornik/

Jak w inny sposób przygotować się do zawodu?

Jeżeli posiadasz nieco inne wykształcenie, a twoje młodzieńcze lata szkoły średniej minęły, a praca jako górnik wciąż za tobą chodzi, to jeszcze nic straconego. Dla dorosłych istnieją kursy klasyfikujące. Organizowane są one przez szkołę i uczelnię, a czasami nawet przez same kopalnie górnicze.

Umiejętności zawodowe wynikające z pracy górnika

Do pracy w kopalni potrzebne nam będą również umiejętności zawodowe oraz uprawnienia. Powinniśmy charakteryzować się również odpowiednimi zdolnościami i potrafić przystosować się do ciężkich i niesprzyjających warunków pracy. Bardzo istotna jest również umiejętność pracy w zespole oraz przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Byle uprawnień dotyczy również obsługi fachowych maszyn. Szczegółowe wymagania tyczą się również poszczególnych stanowisk pracy. Jeżeli pracujemy jako górnik ratownik, potrzebny nam jest nie tylko sprzęt awaryjny, ale również umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Wypadki w takiej pracy, zdarzają się niestety bardzo często.

Zobacz też: http://designsekcja.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-straznik-graniczny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here