Imitacja drewna na elewacji

Fasada budynku może być nie tylko niepowtarzalna oraz estetyczna, ale do tego wcale nie musi generować dodatkowych kosztów za uzyskany luksus. Doskonała imitacja deski wykorzystana na elewacji to przykład takiego właśnie rozwiązania.

Za fasadę najczęściej uznajemy elewacje na tej części budynku, gdzie zostały zamontowane do niego wejściowe drzwi. Fasada od wielu wieków pełni w Europie ważną rolę wizytówki całego budynku, określającego jego charakter status, a czasami funkcje. Współcześnie ma ona nadal takie samo znaczenie, ale pojmujemy ją też obecnie jako ważną warstwę ochronną całego domu, która zabezpiecza przed działaniem czynników atmosferycznych. To właśnie ona jest narażona na deszcz, śnieg, wiatr oraz działanie promieni słonecznych.

Co można powiedzieć o współczesnym budownictwie? Niezwykłą okazuje się kreatywność architektów, jak też zaskakiwać może wyczucie estetyki właścicieli budynków. Wykończenia ścian zewnętrznych, tarasów i dachów mogą nas zdziwić. Tymczasem przemyślana i dobrze dopasowana elewacja wnosi do wizerunku budynku jego charakter i styl.

Bez względu na bezustannie zmieniające się mody w architekturze, popularna będzie zawsze stylistyka odwołująca się do natury. Takim właśnie budowlanym rozwiązaniem jest imitacja drewna umieszczona na elewacji.

Imitacja deski pasuje zarówno do budynków na nowych osiedlach bloków, czy domów jednorodzinnych, jak też świetnie się prezentuje na obiektach handlowych i obiektach biurowych. Imitacja jest doskonałym rozwiązaniem dlatego, że użycie jako elewacji naturalnego drewna wiąże się z wysokimi kosztami rozwiązania. Zastosowane na zewnątrz budynku drewno musi przecież cechować trwałość oraz jakość.

Wizualnie taki sam, jak elewacja z naturalnego drewna jest stylizowany tynk elewacyjny, który doskonale imituje zarówno strukturę, jak i kolorystykę deski.

Drobnoziarnisty tynk elewacyjny weber TD327 to rozwiązanie sprawdzone na ścianach budynków. Teraz rekomendujemy go w celu osiągnięcia efektu barw i struktury słojów surowego drewna. Wykonanie elewacji przy użyciu stylizowanego tynku weber TD327 jest tańsze nawet w porównaniu do ceny zastosowania imitacji deski odciskanej z silikonowej matrycy. Rozwiązanie nie ulega porastaniu algami, grzybami oraz glonami.

Kolory imitują drewniane barwy za sprawą bejcy akrylowej weber FM361 o satynowym wykończeniu. Produkt można znaleźć u dystrybutorów w dziesięciu kolorach drewna. Elewację pokrywamy więc według własnego uznania imitacją deski w barwach białej brzozy, palisandru, czy też sosny. Intensywność wybranej przez nas barwy możemy dowolnie sami regulować ilością zastosowanych na elewacji warstw bejcy. Z kolei efekt niepowtarzalnych słojów drewna wykonujemy z pomocą prostego dedykowanego narzędzia.

Imitacja deski na elewacji w systemie weber.therm DECOR pozwoli nam na ogromną skalę naśladowania natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here