obraz do pokoju dziennego

Jak wiadomo salon jest pomieszczeniem najbardziej reprezentatywnym w domu. To nasza wizytówka, dlatego tak ważne jest, żeby był urządzony stylowo. Aby to osiągnąć, należy zadbać nie tylko o meble, które się mają w nim znajdować, ale również o dodatki. Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych jest obraz. Jest to niepozorny przedmiot, który nadaje charakteru pomieszczeniu i sprawia, że staje się oryginalne.

Jaki obraz sprawdzi się w nowoczesnym salonie?

Jeżeli poszukujemy obrazu do salonu, który jest zaaranżowany w stylu nowoczesnym mamy spore pole do popisu. Spokojnie możemy łączyć ze sobą przeróżne style malarskie, bez przejmowania się, że coś nie będzie pasowało. Im większy kontrast uzyskamy tym lepiej.

Jeżeli nasz salon powstał z myślą o miejscu, które ma służyć odpoczynkowi, powinniśmy postawić jednak na bardziej stonowane kompozycje. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli w spokoju się zrelaksować.

Jaki obraz wybrać do salonu klasycznego?

Dopasowanie obrazu do salonu, który jest utrzymany w klasycznym stylu nie jest wcale takie proste. Na pewno odradza się zastosowanie nowoczesnych wydruków graficznych, taki rodzaj się tutaj nie sprawdzi. W tego typu pomieszczeniach należy unikać kontrastów. Najlepiej, żeby obraz wtapiał się w całość wystroju. Najlepszym wyborem będą wszelkie prace ręcznie malowane. Mogą to być zarówno pejzaże, jak i martwa natura.

Oprócz wyboru samego obrazu istotny jest też rodzaj ramy. Powinna być wykonana z drewna, jeżeli dla nas to zbyt klasyczne rozwiązanie, można zaszaleć i wybrać jakiś model z delikatnym zdobieniem.

Czy obraz pasuje do salonu skandynawskiego?

Mimo, że styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem i prostotą, nie oznacza to, że w takim pomieszczeniu nie możemy zastosować dodatków dekoracyjnych. Zasada jest tylko jedna, należy to robić z umiarem. Obrazy skandynawskie wyróżniają się oszczędnością formy, znajdziemy na nich mało szczegółów, zwykle są to pojedyncze elementy. Tutaj rama również jest ważna, najlepiej żeby była wykonana z drewna. Ewentualnie możemy pokryć ją białą farbą.

Popularne w ostatnim czasie stały się również rozmaite wzory w stylu pop-art umieszczone w ramce lub napisy drukowane w atrakcyjnej czcionce. Takie obrazy również wpasują się w pomieszczenie, w którym motywem przewodnim jest biel i prosta forma.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/wybieramy-najlepszy-obraz-do-salonu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here