Modny i funkcjonalny pokój nastolatki

O ile pokój dziecięcy ma być przede wszystkim bezpieczny, ale i atrakcyjny pod względem wizualnym, a główne decyzje przy jego aranżacji podejmują rodzice, tak pokój dla nastolatki musi już spełniać znacznie więcej potrzeb. Przede wszystkim ma odpowiadać indywidualnych preferencjom i gustom jego użytkowniczki, musi być też zgodny z najnowszymi trendami mody. Jak urządzić perfekcyjny pokój młodzieżowy? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Praktyczne meble

Okazuje się, że meble młodzieżowe są już zupełnie inne, aniżeli te dziecięce. Też muszą być wykonane z najlepszej jakości materiału, by były trwałe i odporne na zniszczenie, zaś dużą uwagę zwraca się tutaj na aspekty praktyczne. W pokoju nastolatki nie może zabraknąć komfortowego biurka do nauki ani wygodnego łóżka czy obfitej szafy na ubrania. Uwzględnić warto konieczność wyposażenia takiego pokoju w liczne schowki, szuflady i organizery do przechowywania rozmaitych gadżetów. Nie są to już zabawki, ale pomoce dydaktyczne, dodatki do codziennych stylizacji, a nawet pierwsze kosmetyki. To dlatego zresztą w pokoju nastolatki świetnie sprawdzi się niewielka toaletka.

Zgodnie z trendami mody

Najczęściej wybierane są meble białe, natomiast meble młodzieżowe udaje się bez problemu dobierać wedle ich oryginalnego designu. Kolorowe elementy albo modne grafiki na frontach szaf, to częsty wybór. Zawsze świetnie sprawdza się klasyczna baza mebli z drewna w połączeniu z płytą MDF. Pokój nastolatki wyposażyć można w obszerną szafę, na przykład na wymiar, ale dodatkowymi elementami są najczęściej niższe komody czy szafka RTV. W pokoju młodzieżowym nie powinno zabraknąć miejsca do przyjmowania przyjaciółek. Doskonale sprawdzi się modne łóżko wysuwane, które nie zajmuje więcej miejsca, niż to pojedyncze, ale będzie idealne do nocowania koleżanki czy wspólnej nauki.

Pokój nastolatki można już stworzyć zgodnie z wybranym stylem. Dzisiaj największą popularnością cieszy się ten skandynawski oraz glamour, chociaż nie brakuje też młodzieżowych pokoi urządzonych w stylu loftowym. Ponieważ pokój będzie zmieniał się wraz z gustem jego mieszkanki, zawsze warto stosować w nim klasyczne podstawy i wybierać raczej modne dekoracje. Dzięki temu remont takiego pokoju nie będzie konieczny w każdym sezonie.

Dodatki w pokoju młodzieżowym

Patrząc na trendy mody w zakresie aranżacji pokoju nastolatki, uwagę warto zwracać na kolory oraz dekoracyjne dodatki. Dzisiaj hitem są lamele drewniane albo panele tapicerowane, które stanowią dekor ściany. Zawsze można położyć też modną tapetę w geometryczne wzory i urozmaicać pokój niewielkimi gadżetami. Puchaty dywanik przy łóżku, mięsiste poduchy, zapachowe świeczki, plakaty na ścianach czy ramki ze zdjęciami, to główne ozdobniki pokoju. Warto, by te nawiązywały do pasji nastolatki.

Zasada jest prosta, pokój ma być stworzony na miarę indywidualnych potrzeb i gustu estetycznego, odzwierciedlać zainteresowania nastolatki, ale też zawierać wszelkie niezbędne elementy praktyczne. Pokój ma mieć wydzielone strefy, tę do wypoczynku i snu oraz do nauki. Rezygnuje się już z kącika zabaw, jaki jest typowy w pokoju małego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here