Baterie podtynkowe

Baterie podtynkowe wracają do łask i wybierane są coraz częściej. Jeszcze niedawno sięgaliśmy niemal wyłącznie po modele natynkowe. Za ich pomocą korzystaliśmy z umywalek, kabin prysznicowych, wanien. W porównaniu do nich model podtynkowe są bardziej estetyczne i nie mniej funkcjonalne. Poniżej przyglądamy się z bliska tematyce baterii podtynkowych oraz przedstawiamy najważniejsze kryteria zakupowe, których warto się trzymać w trakcie kompletowania wyposażenia sanitarnego.

Zalety wyboru baterii podtynkowej 

Baterie podtynkowe w porównaniu do klasycznych natynkowych urządzeń są bardziej dyskretne, estetyczne i praktyczne w użyciu. Niestety ich minusem jest utrudniony montaż. Nie w każdej umywalce lub wannie istnieje możliwość wprowadzenia baterii podtynkowej. By było to możliwe, koniecznie należy uwzględnić jej obecność w czasie planowania remontu. 

Baterie podtynkowe są wybierane szczególnie chętnie do tych łazienek, w których liczy się wykończenie i walory aranżacyjne. Bateria podtynkowa będzie zajmować mniej miejsca, a jej główne elementy będą ukryte pod powierzchnią ściany. Tym samym pozwoli wyeksponować piękno umywalki lub wanny, uwypuklając ich kształt i proporcje. Zwiększają też ilość wolnej przestrzeni w bezpośredniej okolicy tych urządzeń. 

Nowoczesny design w bateriach podtynkowych jest głównym powodem ich zakupu. Świetnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym, loft, minimalistycznym i skandynawskim. Uniwersalna bateria umywalkowa 2-otworowa podtynkowa Grohe Essence będzie też pasować do pomieszczeń urządzonych w stylu angielskim, marynistycznym oraz rustykalnym. 

Zakup baterii podtynkowej – krok po kroku 

Wybierając baterie umywalkowe, warto upewnić się co do wykorzystanych materiałów. Najlepiej sprawdzają się baterie z głowicami ceramicznymi, których uchwyty i wylewka pokryto chromem lub mosiądzem. Dobrze też zwrócić uwagę na obecność termostatu, który będzie utrzymywał temperaturę wody na stałym poziomie, a tym samym pozwoli zaoszczędzić na opłatach za wodę. 

Na kształt baterii podtynkowej wpływ ma przede wszystkim wylewka i uchwyt lub pokrętło uruchamiające upływ wody. Warto wybrać baterie z krótkimi wylewkami, których długość i profil będą pasować do posiadanej umywalki lub wanny. W przypadku dużych umywalek – warto pomyśleć nad wyborem baterii z wylewką zakończoną elastycznym wężykiem (częściej stosowane są w kuchennych zlewozmywakach) lub też z wylewką wygiętą niczym łabędzia szyja. 

Rozmiar korpusu ma mniejsze znaczenie, z uwagi na fakt, że będzie on ukryty pod poziomem ściany lub nawet w ogóle nieobecny w konstrukcji baterii. 

Polecamy też zrezygnować z baterii dwuuchwytowych, które sprawdzają się wyłącznie w pomieszczeniach urządzonych w stylu retro lub vintage. Są mniej komfortowe w codziennym użytku niż produkty jednouchwytowe. Mogą być jednak wyposażone w delikatne zdobienia oraz zaprezentować unikatowe, filigranowe formy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here