Funkcjonalność rolet

Nowoczesne ozdoby okienne to przede wszystkim rolety, które coraz częściej w wielu domach dosłownie wypierają zasłony i firanki (lub ewentualnie towarzyszą tylko ozdobnym zasłonkom, wiszącym zawsze wzdłuż okien). Oprócz estetycznego wyglądu odznaczają się całym szeregiem funkcjonalności, który wpływa na to, że są często wykorzystywane. Spójrzmy zatem, czym się odznaczają.

Rolety, które zamontujesz na każdym typie okien

Najważniejsza zaleta rolet, której nie posiadają firanki i zasłonki, to możliwość dopasowania do wszystkich rodzajów okien. Niezależnie od tego, czy są one umieszczone po skosie w dachu, czy może pionowo na ścianie – rolety zawsze prezentują się i działają tak samo dobrze. Dzięki nim możemy więc chronić przed słońcem wszystkie pomieszczenia, co nie byłoby możliwe, gdybyśmy mieli do wyboru jedynie firanki i zasłonki.

Rolety przeciwko słońcu

Rolety są jednym z tych rozwiązań, które pozwala na doskonałą kontrolę dopływu ilości światła do pomieszczenia. W zależności od tego, które z nich wybierzemy, możemy mieć do czynienia albo z roletami pełnymi, które po opuszczeniu do samego dołu całkowicie odcinają dopływ światła; albo z roletami typu dzień i noc, w których regulacja natężenia słonecznego blasku jest bardzo łatwa. Polega bowiem na przestawianiu ciemniejszych i półprzezroczystych pasków względem siebie.

Rolety podgumowane, z warstwą izolującą i odbijającą światło, bardzo skutecznie przeciwdziałają przegrzaniu. Są doskonałym rozwiązaniem we wszystkich pomieszczeniach, w których zależy nam na szczelnej izolacji od zewnętrznego blasku, jak choćby w sypialniach. Mogę też efektywnie wspomagać pracę klimatyzacji, obniżając jej koszty.

Dobra izolacja od wścibskich sąsiadów

Doskonale wiemy, w jaki sposób wyglądają obecne osiedla. Wiele domów dosłownie stoi obok siebie, przez co niemalże możemy zaglądać do okien osób mieszkających naprzeciwko nas. Oczywiście, nie jest to zbyt komfortowe, dlatego koniecznością staje się znalezienie rozwiązania, które pozwoli na doskonałe odizolowanie od otoczenia. Rolety sprawdzają się w tej roli, ponieważ zwłaszcza pełne modele świetnie izolują nas od świata zewnętrznego i niechcianych spojrzeń.

Czystość, o którą zadbasz w ciągu kilku minut

Firany i zasłony z całą pewnością nie należą do najbardziej wygodnych rozwiązań. Dla wielu z nas są kłopotliwe ze względu na konieczność ich prania, rozwieszania, prasowania i dbania o to, aby wyglądały naprawdę ładnie. W przeciwieństwie do nich, rolety nie wymagają aż tylu zabiegów.

Przede wszystkim materiał, z którego wykonane są nowoczesne rolety okienne, które znajdziemy na przykład na stronie https://rolety24.net/, jest bardzo odporny na zabrudzenia czy przebarwienia. Nie straszne mu ani ostre promienie słońca, ani wilgoć unosząca się w kuchni, ani kurz czy inne rodzaje zabrudzeń. Jeśli jednak pojawiają się jakieś drobne plamki, zawsze możemy je z łatwością usunąć bez zdejmowania całej rolety, po prostu przecierając ją wilgotną szmatką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here