Fotowoltaika połączona z pompą ciepła: niskie rachunki i ochrona środowiska

0
546

Wysokie rachunki za prąd i ciepłą wodę mogą być prawdziwą zmorą w wielu domach. Jeśli dodamy do tego jeszcze cenę tradycyjnej klimatyzacji i ogrzewania, wiele osób zaczyna zastanawiać się, z czego może zrezygnować. Na całe szczęście, teraz już nie musi z niczego! Wystarczy zdecydować się na system pompy ciepła i fotowoltaiki.

Fotowoltaika dla twojego domu

Systemy fotowoltaiczne pozwalają czerpać energię ze słońca. Są coraz bardziej rozpowszechniającym się rozwiązaniem, które dostarcza energii z odnawialnego źródła. Co więcej, może spowodować produkcję nadwyżek, które są oddawane do powszechnej sieci, a to już prowadzi nie tylko do oszczędności, ale nawet do otrzymywania zwrotów za prąd. 

Właśnie dlatego systemy fotowoltaiczne, które można bliżej poznać na stronie https://columbusenergy.pl/, są tak chętnie wybierane. Warto też zwrócić uwagę, że pozwalają one na poprawę jakości środowiska, ponieważ nie wymagają spalania żadnych paliw kopalnych. Oznacza to, że są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcieliby dorzucić coś od siebie do ochrony środowiska.

Właściwa temperatura w domu

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu to zadanie wymagające. Nawet w domach  dobrej izolacji latem może być gorąco, a zimą w naszym klimacie z pewnością stanie się bardzo zimno. Dlatego też każdy właściciel domu musi zastanowić się nad tym, w jaki sposób zapewnić w nim komfort cieplny.

Oczywiście tradycyjnym sposobem jest stosowanie klasycznych rozwiązań w zakresie ogrzewania (np. pieca na ekogroszek) i klimatyzacji. Jednak dwa oddzielne systemy nie tylko są drogie, ale też nie pomagają środowisku. W szczególności spalanie paliw kopalnych jest sprzeczne z ekologią. Dlatego znacznie lepiej jest wykorzystać w tym celu pompę ciepła.

Pompa ciepła. Co to takiego?

Pompa ciepła to urządzenie, które zazwyczaj łączymy z systemem fotowoltaicznym, co pozwala na uzyskanie najniższych cen i zapewnia mu stały dostęp do prądu. Pompa ciepła działa w dwóch trybach: jako ogrzewanie w czasie zimy, a z kolei jako klimatyzacja w trakcie upalnego lata.

Pompa ciepła typu powietrze woda to najpopularniejsze rozwiązanie, które nie wymaga długiej i skomplikowanej instalacji. Działa w ten sposób, że pobiera ciepło z otoczenia (np. z powietrza atmosferycznego wokół domu) i przesyła do wnętrza budynku. Tam następuje ogrzewanie wody, która może być wykorzystana jako woda użytkowa przez cały rok. Zimą dodatkowo pompa ciepła ogrzewa wodę wykorzystywaną w kaloryferach. Z kolei latem pompa ma zdolność odbierania ciepła z wnętrza domu i przesyłania go do otoczenia.

System bez zanieczyszczeń

Duet pompa ciepła i panel fotowoltaiczny to praktycznie para idealna dla środowiska. Dzięki takiemu rozwiązaniu pompa ciepła zastępuje klasyczne piece, a energia niezbędna do jej zasilania otrzymywana jest z naturalnego i odnawialnego źródła. W ten sposób dom nie emituje żadnych zanieczyszczeń i przyczynia się do globalnego zmniejszenia zanieczyszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here