Idealne buty robocze na budowę – jakie wybrać?

Praca na budowie niewątpliwie jest ciężka, trudna, ale i wymagająca. Dlatego kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich butów roboczych. Powinny one niewątpliwie być bardzo wygodne. Niebagatelne znaczenie ma także ich trwałość i wykonanie z wysokiej jakości materiałów. Powinny one zapewniać również bezpieczeństwo. Zatem, jakie buty robocze najlepiej wybrać do pracy na budowie?

Po pierwsze gumowce z podnoskiem

Na samym początku warto wiedzieć, że o wypadek na budowie nietrudno. Dlatego przy wyborze butów roboczych należy kierować się przede wszystkim ich wytrzymałością. Otóż najlepiej wybierać buty robocze dla profesjonalistów. Jeżeli praca odbywa się na podmokłym terenie, koniecznie należy postawić na modele, które są nieprzemakalne i sprawdzą się w grząskich warunkach. Doskonałym wyborem będą gumowce. Dobrze jest wybrać model ze stalowym podnoskiem. Jego zaletą jest to, że wytrzymuje energię uderzenia nawet do 200 J oraz nacisku 15 kN. Antypoślizgowa podeszwa zapobiega z kolei upadkom i gwarantuje zdecydowanie lepszą przyczepność do podłoża, nawet w podmokłym terenie.

A gdy zima jest surowa…

Budowlańcy pracują nawet w bardzo niskich temperaturach. Kiedy terminy wykonania poszczególnych etapów prac są napięte, nie można pozwolić sobie nawet na dzień przerwy, ze względu na to, że za opóźnienia grożą wysokie kary przewidziane w umowie. Dlatego w takiej sytuacji budowlańcy są zobligowani do wykonania swoich obowiązków niezależnie od temperatury i warunków atmosferycznych. Wtedy bardzo ważne jest ubranie robocze, czyli np. ocieplane kamizelki, ale najważniejszą rolę pełnią tutaj buty robocze. Można wybrać gumowce ocieplane, ale i półbuty w wersji traperów z kożuszkiem. Wszystkie modele powinny posiadać bardzo mocne ocieplenie, które sprawdzi się nawet w temperaturze do minus 50 stopni. Oczywiście takie mrozy w Polsce właściwie się nie zdarzają, jednak trzeba wiedzieć, że temperatura gleby jest niższa, dlatego takie buty robocze dla profesjonalistów są jak znalazł.

Trzewiki i półbuty – idealne do pracy w trudnych warunkach

Najwięcej pracy budowlańcy mają wiosną i latem. Dlatego również wtedy wyposażenie ich w odpowiednie buty robocze dla profesjonalistów również ma duże znaczenie. Dobrym wyborem mogą być trzewiki i półbuty. Ponieważ na budowie możliwy jest upadek z wysokości ciężkich materiałów budowlanych, pracownicy muszą być odpowiednio zabezpieczeni. Nieodzowny będzie zatem wybór trzewików i półbutów z podnoskiem. Warto zdecydować się również na modele z wkładką antyprzebiciową, która chroni przed ranami szarpanymi, od strony podłoża. Trzewiki posiadające wyższą cholewkę sprawdzą się do pracy na rusztowaniach, gdzie konieczne jest dobre zabezpieczenie stawu skokowego przed skręceniem. Ponadto stabilizację stopy zapewnia podeszwa antypoślizgowa, a przed porażeniem prądem elektryków pracujących na budowie mogą chronić buty robocze z podeszwą antystatyczną.

Idealne buty dla budowlańców, czyli jakie?

Wybór butów do pracy na budowie przede wszystkim musi być podyktowany specyfiką pracy i panującymi warunkami. Dlatego zawsze należy wybierać buty robocze dla profesjonalistów, które spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa jednocześnie. Bardzo ważna jest antypoślizgowa podeszwa, podobnie jak podnosek czy wkładka antyprzebiciowa. W przypadku mniej wymagających prac, podczas których nie używa się ciężkich narzędzi, można zdecydować się na buty robocze bez podnoska, które są lekkie. Również zimą należy wybierać odpowiednie obuwie. W tym przypadku najważniejsze jest ocieplenie. Przy czym wybrane modele powinny zapewniać komfort pracy i wygodę, tak, by długa praca w pozycji stojącej nie powodowała powstawania odcisków i otarć naskórka.

O tym, że bezpieczeństwo w pracy jest ważne nie trzeba chyba nikogo przekonywać, dlatego gdy w pracy konieczne jest zastosowanie butów z podnoskiem można wybrać modele z podnoskiem kompozytowym, które są zdecydowanie lżejsze. Doskonale sprawdzą się w pracach na rusztowaniu, które wymagają szybkiego i sprawnego przemieszczania się, zatem konieczne jest dobranie lekkich butów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here