Loftowa restauracja

0
853

Jeśli jesteś na etapie planowania otwarcia własnej restauracji, na pewno zastanawiasz się, w jakie meble powinieneś zainwestować. Jednym z ciekawych rozwiązań może być inwestycja w meble loftowe, które dodadzą niezwykłego charakteru twojemu lokalowi. Zobacz, na jakie powinieneś zwrócić uwagę.

Nowoczesny lokal w miejskiej przestrzeni

Miasta pełne są restauracji i kawiarni stworzonych w różnorodnych stylach. Niektóre zachwycają domową atmosferą i przytulnością, inne mają cechy nawiązujące do ich nazwy czy położenia. Aby wyróżnić się na ich tle, możesz spróbować wpisać swój lokal w przestrzeń miejską, stawiając na loftowy wystrój. Postaw na proste meble i odrobinę artystyczny, a jednak stonowany wygląd, do którego dodasz szczyptę nowoczesnego industrializmu, a na pewno zachwycisz swoich gości.

Styl loftowy – co warto o nim wiedzieć?

W skrócie styl loftowy można przedstawić jako minimalistyczny styl industrialny, w którym dominują praktyczne, funkcjonalne rozwiązania oraz stonowana kolorystyka. Styl ten nie obawia się surowości, dlatego w loftowych wnętrzach często znajdziesz nagie ściany, których jedyną ozdobą jest faktura odsłoniętego betonu lub cegieł. Stropy podtrzymywane przez kolumny i murki, a pomiędzy nimi ogromne przestrzenie to kolejna charakterystyczna cecha tego stylu, nawiązująca do dawnych pomieszczeń fabrycznych, z których się wywodzi.

W stylu loftowym nie należy także obawiać się tego, co zazwyczaj ukrywamy: rur. Tym razem powinno pozostać odkryte, po raz kolejny zbliżając przestrzeń do klasycznych fabryk oraz artystycznych atelier z lat pięćdziesiątych, które rozkwitły na Manhattanie właśnie w dawnych zakładach produkcyjnych.

Decydując się na loftowy wystrój restauracji powinieneś zadbać także o zastosowanie naturalnych materiałów w całym lokalu. Drewno, metal i szkło to dominujące materiały, wykorzystywane w loftowych przestrzeniach. Nie zapomnij o nich także u siebie.

Stoły i krzesła o prostej budowie

Decydując się na loftowy wystrój wnętrza, powinieneś wykorzystać przede wszystkim charakterystyczne meble loftowe, składające się z naturalnych, prostych blatów oraz metalowych stelaży. Do dużej restauracji wybierz jak najbardziej proste, duże stoły, które pomieszczą przy sobie większe grupy gości. Warto uzupełnić je o odpowiednie krzesła tapicerowane, które zapewnią nie tylko wygodę, ale także wzbogacą wygląd pomieszczenia.

W innej części restauracji możesz z kolei postawić mniejsze stoliki, takie jak te, które znajdują się w zestawie Long Forest. Zmieszczą się przy nich po dwie osoby, dzięki czemu utrzymana zostanie kameralna atmosfera. Co więcej, będą stanowić ciekawy element wystroju.

Inne elementy wyposażenia

Być może chciałbyś uzupełnić swoją loftową restaurację o innego typu meble. Nic nie stoi na przeszkodzie, być także z tego skorzystał. Mogą przydać ci się w tym celu między innymi ciekawe półki, konsole czy nawet lekkie regały, które dodadzą intrygującego klimatu i pozwolą na ustawienie w przestrzeni twojej restauracji pojedynczych, ozdobnych elementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here