Nowoczesne rozwiązania w meblach kuchennych

Wiele mówi się o przewadze mebli kuchennych wykonywanych na wymiar od standardowych rozwiązań, które są dostępne w sklepach. Wybierając meble do kuchni, warto jednak poświęcić chwilę na wybór odpowiednich mechanizmów do szafek. O ile wygląd zewnętrzny jest ważny, to jednak kluczowe znaczenie w przypadku kuchni ma jej funkcjonalność.

System Cargo

Cargo to nic innego jak mechanizm z koszami, które wysuwają się na specjalnych szynach. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w małych pomieszczeniach, w których zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy w stanie zagospodarować wąskie i głębokie szafki. Wysuwane kosze dają łatwy dostęp do wszystkich schowanych rzeczy, ponieważ wysuwają się wraz z całą zawartością.

Szafki cargo wykazują dużą wytrzymałość oraz stabilność. Ich udźwig sięga nawet 120 kg. Mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria jak pałąki do wieszania ścierek, prowadnice z hamulcami czy tzw. miękki dociąg.

Dużą zaletą koszy Cargo jest ich zróżnicowanie pod względem rozmiarów. Najwęższe systemy mają 15 cm szerokości. Mogą być montowane pod blatem szafek stojących, jak również mogą sięgać do samego sufitu. Na rynku dostępne są także cargo z obrotowym stelażem. W przypadku szafek narożnych powszechnie stosowany jest system z wysuwanymi półkami.

Otwieranie szafek i szuflad

„Bezuchwytowe” systemy otwierania szafek cieszą się ogromną popularnością. Dzięki ich zastosowaniu fronty mogą tworzyć jednolitą powierzchnię. Aby otworzyć szafkę, trzeba jedynie lekko nacisnąć jej front. W sytuacji, kiedy mamy brudne ręce z powodzeniem można to zrobić łokciem czy nawet kolanem. Wdrożenie tego systemu wymaga zastosowania specjalnych zawiasów i prowadnic.

Ale to nie wszystko. Aby dodatkowo podnieść komfort użytkowania szafek, możemy wybrać elektryczne wspomaganie ruchu. Jak to działa? Wystarczy delikatnie dotknąć front czy lekko pociągnąć za uchwyt. Szuflady otwierają się same, korzystając z elektrycznego wspomagania. Co ciekawe w przypadku napotkania przeszkody szuflada zatrzymuje się. Co więcej, producenci oferują mechanizmy wspomagające wysuwanie samych szuflad. Dostępne są m.in. prowadnice zapewniające pełen wysuw. Mechanizmy wyposażone w łożyska kulkowe zapewniają bezszelestne wysuwanie szuflad. Swego rodzaju standardem są też systemy „samodomyku” z amortyzacją. Dzięki temu szuflada zwalnia przed samym zamknięciem i następnie samodzielnie się domyka. Dzięki temu nie będziemy już więcej trzaskać szufladami.

Fronty otwierane do góry

Sporą popularnością cieszą się również systemy z frontami otwieranymi do góry. Dzięki temu możemy pozostawić drzwiczki szafki otwarte bez ryzyka uderzenia o nie głową. Oczywiście drzwiczki tego typu są też wyposażone w system cichego domyku. Sprzedawcy proponują różne systemy podnoszenia górnego. Do najbardziej popularnych możemy zaliczyć:

– fronty przesuwane pionowo,

– fronty łamane,

– drzwiczki otwierane kołyskowo.

Szeroki wybór rozwiązań i mechanizmów do szafek kuchennych dostępny jest na stronie locker.com.pl. Możecie tam Państwo znaleźć innowacyjne rozwiązania najbardziej znanych producentów akcesoriów meblowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here