O czym pamiętać podczas montażu dźwigu dla niepełnosprawnych

Montaż odpowiednich urządzeń umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim aktywnie uczestniczyć w życiu społecznych. W dzisiejszym artykule podpowiemy, kiedy powinieneś zdecydować się na montaż specjalistycznego dźwigu i jaki rodzaj windy warto wybrać.

Kiedy należy zdecydować się na montaż windy dla niepełnosprawnych?

Windy dla niepełnosprawnych powinny znaleźć się w każdym punkcie handlowym i usługowym, który usytuowani jest na wyższym piętrze. Odpowiednio dopasowany dźwig pozwoli na komfortowe korzystanie z konsultacji lekarskich, kosmetycznych i handlowych. Warto pamiętać o montażu windy także wtedy, gdy na piętrze znajdują się toalety.

Obowiązek montażu dźwigów precyzuje jednocześnie prawo. Na mocy ustawy windy powinny znaleźć się m.in. w urzędach administracji publicznej, miejscach związanych z kulturą i oświatą, bankach oraz placówkach zdrowia. Likwidacja barier architektonicznych ma ogromne znacznie zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i osób starszych, młodych rodziców i pacjentów leczących kontuzję.

Jaki rodzaj dźwigu dla niepełnosprawnych wybrać?

Producent wind https://www.lift.pl/ oferuje kompleksowy montaż różnego rodzaju dźwigów, w tym tych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. W zależności od swoich potrzeb możesz sięgnąć po windy o napędzie hydraulicznym, bez maszynowni o napędzie elektrycznym oraz elektryczne z maszynownią. Wybór zależeć będzie przede wszystkim od częstotliwości użytkowania. Standardowe dźwigi dla niepełnosprawnych wyróżniają się jednocześnie odpowiednimi wymiarami kabiny, drzwi oraz właściwym udźwigiem maksymalnym.

O czym pamiętać podczas wyboru windy dla niepełnosprawnych?

Planujesz montaż windy? Postaw na usługi firmy, która zajmie się profesjonalnym montażem oraz późniejszą konserwacją, która zagwarantuje prawidłowe i bezusterkowe działanie na co dzień. Każdy zarządca budynku powinien pamiętać o przeglądach oraz regularnej wymianie uszkodzonych i zużytych podzespołów. To właśnie zaniedbanie konserwacji uchodzi za główną przyczyną wypadków.

Podczas konserwacji najczęściej zachodzi konieczność wymiany zespołów napędowych oraz elementów elektroniki. Ważnym aspektem pozostaje także profesjonalne czyszczenie i stosowanie preparatów ochronnych, zapobiegających korozji. Regularnie warto decydować się przy tym na modernizację dźwigu, która dostosuje windę do aktualnie obowiązujących norm i standardów bezpieczeństwa. Odnowa kabiny może dotyczyć również odświeżenia wyglądu i poprawy aktualnego wzornictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here