Ogród w stylu boho

Nawet w niewielkim, przydomowym ogrodzie udaje się stworzyć wyjątkowy, magiczny, zaczarowany klimat. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się ogrody w stylu boho. Ich aranżacja jest doskonała, aby realizować na świeżym powietrzu dowolną aktywność, spotkania z przyjaciółmi, ale również wdrażać codzienną dawkę odpoczynku. Sprawdź, jak urządzić ogród, aby szybko stał się nietuzinkowym azylem w styl boho.

Akcenty typowe dla boho

Styl boho nadaje się doskonale do aranżacji ogródka, ponieważ jest nieco romantyczny, ale pozostaje luźny i swobodny, wręcz sielski. Nie brakuje w nim cech, dzięki którym jest również doskonale funkcjonalny i praktyczny.

Tak naprawdę każdy ogród klasyczny udaje się przekształcić w ten boho, dodając do niego odpowiednie ozdoby. Te doskonale sprawdzą się na niezadaszonej przestrzeni, ponieważ najczęściej są ekologiczne. Ogromną zaletą aranżacji w klimacie boho jest także zastosowanie typowych dla tego stylu kolorów, które akurat na tarasie czy w ogrodzie sprawdzają się doskonale, patrząc chociażby na aspekty praktyczne i łatwe utrzymanie w czystości wszelkich elementów.

Dekoracje w stylu boho

Wystarczy, że na komplet wypoczynkowy rzucisz kilka poduch w jutowej poszewce, koniecznie z frędzlami. Na ścianie domu możesz powiesić makramy, a na tarasie ustawić doniczki gliniane z jednoroczną roślinnością. Na tarasie świetnie sprawdzi się też antypoślizgowa mata ze wzorem w geometryczne figury. Najlepiej wybierać dekory w kolorach bieli i beżu z dodatkiem czerni.

Klimat boho stworzą też elementy meblowe w ogrodzie, przede wszystkim huśtawki, hamaki, leżanki, szezlongi. Warto wybierać te z technorattanu, które jednocześnie są w pełni odporne na działanie słońca, deszczu, a nawet mrozu. Doskonałą opcją są też ekologiczne meble z euro palet, takie można wykonać bez problemu samodzielnie.

Liczą się niewielkie ozdoby, jak lampki solarne, świeczniki, lampiony, kolorowe tace, osłonki na kwiatki. Styl boho uwielbia wyroby ze sznurka, juty, naturalnego drewna i gliny, ale nie brakuje w nim także betonu, cegły czy matowych płytek.

Klimat boho jest pełen drobiazgów, ale te nie tworzą nastroju przepychu. Są raczej delikatne, nie rzucające się w oczy, ale jednak wszystkie razem doskonale się komponują.

To właśnie tego rodzaju aranżacja ogrodu jest najbardziej zbliżona do stylu retro, nieco prowansalskiego, wiejskiego. Przydomowy teren bardzo szybko przemienia się w oazę spokoju i maksymalnego odprężenia. Warto również dodać, że boho styl znajduje się aktualnie w najnowszych trendach, jest więc po prostu również modny, a ogród jest miejscem idealnym, aby go wykorzystać.

O czym warto pamiętać, aranżując ogród w stylu boho? Przede wszystkim znajdź umiar w wielobarwnych dekorach. Boho uwielbia kolory ziemi, raczej stonowane, aniżeli intensywne i kontrastowe. Ten styl jest delikatny i swobodny, najpiękniej wygląda jako połączenie zwiewnej i eleganckiej bieli z naturalnymi beżami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here