Przed współpracą z projektantem wnętrz

Czy planujesz aranżację wnętrza? A może zależy Ci na odświeżeniu wystroju, któregoś z pomieszczeń w Twoim domu, mieszkaniu bądź biurze? Dlatego zastanawiasz się nad tym, na co warto zwrócić uwagę, wybierając projektanta wnętrz? Podpowiadamy o tym poniżej

Czym zajmuje się projektant wnętrz?

Projektant wnętrz jest specjalistą, który zajmuje się kształtowaniem wnętrz, ich wystrojem oraz wyposażeniem ruchomym z uwzględnieniem funkcji pomieszczenia. Do obowiązków projektanta wnętrz należą:

  • Umówienie się na spotkanie z klientami w celu omówienia zakresu projektów
  • Raportowanie postępów prac oraz efektów
  • Przygotowanie projektów budynków zgodnie z tym, jakie mają mieć przeznaczenie
  • Aranżowanie oraz wystrój wnętrz z uwzględnieniem: kolorystyki, wyposażenia wnętrza, oświetlenia
  • Zajmuje się także nadzorowaniem oraz koordynowaniem prac budowlanych

Co możesz oczekiwać od projektanta wnętrz?

Wybierając architekta wnętrz, zwróć uwagę na:

Estetykę wykonywanych prac 

To chyba jest najważniejsza kwestia podczas decydowania się na usługi projektanta wnętrz. Koniecznie obejrzyj jego portfolio, dzięki temu będziesz mógł ocenić stylistykę jego prac. Zwróć uwagę także na to, w jakim stylu aranżuje wnętrza. Nie zlecaj projektowania wnętrz w stylu glamour, jeśli przygotowuje pomieszczenia w stylu ultra-minimalistycznym.

Zakres prac

Następnie zwróć uwagę na zakres prac. Większość architektów oferuje: wizualizację wnętrz, projekt wykonawczy oraz nadzorowanie realizacji projektu. Jeśli zależy Ci na bardziej profesjonalnej współpracy z architektem wnętrz, sprawdź, czy wykonawca zajmuje się:

  • przygotowaniem układów funkcjonalnych z zastanym układem ścian,
  • wizualizacją, które zawierają imitację zdjęć projektu po jego realizacji,
  • Projektowaniem kompleksowym, czyli połączeniem wizualizacji oraz projektu wykonawczego
  • Projektowaniem kompleksowym z nadzorem autorskim – korzystając z tej możliwości otrzymasz dokładną wycenę tego, ile wydasz na realizację projektu

Doświadczenie

Znaczenie ma także doświadczenie, które posiada architekt wnętrz, dlatego zawsze pytaj, jak długo działa pracownia architektoniczna. Dowiedz się także, jakie doświadczenie mają osoby, które są w niej zatrudnione. Zrezygnuj z korzystania z usług tanich architektów wnętrz, ponieważ może okazać się, że takie osoby nie odbyły praktyki w zawodzie.

Nie ma znaczenia to, czy zatrudnisz architekta wnętrz z Warszawy, czy też z mniejszej miejscowości. Ważniejsze jest to, jak długie ma doświadczenie oraz jak wykonuje prace i jaki zakres prac oferuje.

Warto przeczytać:

https://projektowaniewnetrz24.eu/jak-obliczyc-metry-kwadratowe

https://projektowaniewnetrz24.eu/jak-urzadzic-mala-lazienke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here