Trwałość, użyteczność i piękno – grzejniki

Z pewnością nie jeden z nas pamięta czasy, kiedy grzejnik to był zwyczajnie stary kaloryfer, który miał po prostu działać. Na szczęście czasy się zmieniły i grzejniki, z przykrego, szpecącego obowiązku stały się jednym z elementów designerskich w domu. Jakie rodzaje grzejników są dostępne w ofercie i czym się charakteryzują?

Grzejniki pokojowe – nowoczesność w dobrej cenie

Stare grzejniki żeliwne to przeszłość, którą zastąpiły nowoczesne grzejniki pokojowe. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, zachwycają formą i estetyką. Będą pasować do każdego rodzaju wnętrza, zachwycając doskonałą wydajnością i wieloletnim użytkowaniem. Oprócz kwestii wizualnych, musimy wziąć pod uwagę właściwe umieszczenie grzejników pokojowych pod względem ergonomicznym. Najlepsze miejsce na grzejniki pokojowe w sypialni czy kuchni to obszar pod oknem. To tam utrata ciepła jest największa. Poleca się w takich przypadkach grzejniki aluminiowe lub stalowe. Zaleca się instalację grzejnika pokojowego 10 cm od podłogi i parapetu.

Grzejniki pokojowe aluminiowe

  • aluminiowe grzejniki pokojowe wyjątkowo wydajnie rozprowadzają ciepło

  • przód ze specyficznymi otworami mającymi za zadanie ulepszenie cyrkulacji powietrza

  • szeroka gama odcieni

  • dobór oczekiwanej wysokości

  • regulowana moc dzięki dołączanym segmentom

  • umożliwiają na bezproblemowe regulowanie ilością ciepła, dzięki np. termostatom

  • odporne na korozję, jednak niepolecane w łazienkach

  • zazwyczaj droższe od grzejników płytowych ze stali

Grzejniki łazienkowe – grzejnik w łazience zawsze potrzebny

W miejscach w domu, które nie posiadają okien, czyli właśnie w łazienkach lub przedpokojach, które są zazwyczaj nieduże, dobrym wyborem będą grzejniki łazienkowe i grzejniki dekoracyjne. Nie przytłoczą one dodatkowo tak małych pomieszczeń. Grzejniki łazienkowe to ekologiczne i funkcjonalne rozwiązania, które zachwycają jednocześnie elegancją i kunsztem. Nasze grzejniki łazienkowe dopasują się równie dobrze do tradycyjnych, jak i modernistycznych łazienek. Oferujemy bogatą paletę kolorów i wzorów grzejników łazienkowych chromowanych i ze stali nierdzewnej. Nasze grzejniki zapewnią wieloletnią gwarancję ciepła i sprawności!

Grzejniki kanałowe – subtelność w parze z efektywnością

Grzejniki kanałowe występują w wersjach z wentylatorem i bez wentylatora. Zainstalowane są w kanale podłogowym, dzięki czemu nie zabierają miejsca we wnętrzach. Widocznym elementem grzejników kanałowych jest jedynie gustowna kratka stworzona z aluminium, drewna lub stali nierdzewnej, który nie zaburza aranżacji pomieszczenia. Zapewniają doskonałe ogrzewanie, chronią przed zimnem z balkonu i uzupełniają ogrzewanie podłogowe. Ich największą wydajność osiąga się, instalując je w najchłodniejszych miejscach w pomieszczeniu.

Dlaczego wybór grzejników jest najlepszy?

Grzejniki są najwygodniejszym i najwydajniejszym rozwiązaniem. Porównując je np. z piecem, nie potrzebujemy komina, opału ani tak dużej przestrzeni. Użytkowanie również jest prostsze – po prostu przekręcamy pokrętło i już za chwilę cieszymy się ciepłem. Nie trzeba się martwić o żadne dodatkowe kotły grzewcze. Jest to też najbardziej ekologiczny sposób ogrzewania. Co więcej, grzejniki zapewniają najwyższe poczucie komfortu z szybkim uzyskaniem ciepła i wysoką wydajnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here