Żaluzje drewniane - elegancki i praktyczny wybór

Drewniane żaluzje są chętnie wybierane przez osoby, które cenią naturalne piękno. Dzięki uniwersalnemu stylowi pasują do większości pomieszczeń. Są eleganckie i stylowe, doskonale dekorują okno oraz uchodzą za synonim luksusu.

Jakie zalety posiadają żaluzje drewniane? 

  • Długotrwałe użytkowanie produktu, ze względu na wysoką jakość naturalnego drewna
  • Możliwość regulowania przenikającego światła, bez podnoszenia żaluzji
  • Elegancki naturalny wygląd, który dodaje wnętrzu cieplej atmosfery
  • Zabezpieczenia dla dzieci zapobiegające platanie się sznurków
  • Doskonale sprawdzają się w okresie letnim, ponieważ regulują temperatury w pokoju
  • Nie nagrzewają się podczas słonecznych dni
  • Odpowiednie ich ustawienie wpływa na komfort podczas pracy na komputerze
  • Drewniana powierzchnia odbija promienie UV

Czym wyróżniają się żaluzje drewniane?

Standardowe żaluzje drewniane różnią się szerokością lameli. Zazwyczaj dostępne są modele o lamelach 5 cm lub 2,5 cm. Maksymalnie możemy znaleźć listewki aż do 70mm. Żaluzje o szerszych lamelach montuje się do okien uchylnych, zarówno na suficie, ścianie, jak i ramie okiennej. Dzięki bocznemu systemowi prowadzenia, żaluzje utrzymane są bezpośrednio przy szkle nawet przy uchylonym oknie. Jest to dobry wybór zarówno do mieszkań, gospodarstw prywatnych, jak i do biur oraz hoteli. Żaluzje drewniane są łatwe w czyszczeniu. Warto używać specjalnych szczotek i ścierek, aby regularnie usuwać osadzający się na listewkach kurz, dzięki czemu będziemy cieszyć się ich idealnym wyglądem. Drewniane żaluzje sprawiają, że nie musimy wybierać pomiędzy prywatnością a światłem. Dlaczego? Z łatwością możemy zamknąć dolne listewki a pozwolić aby otwarta góra wpuszczała do naszego pokoju promienie światła. Natomiast w nocy, żaluzje zapewnią nam doskonale zaciemnienie, co wpływa na jakość snu. Żaluzje drewniane są szczególnie wybierane przez alergików jako alternatywa dla zasłon i firanek, ponieważ dużo łatwiej utrzymać je w czystości.

żaluzje drewniane

Jakie żaluzje drewniane wybrać?

Drewniane żaluzje (można je nabyć od wielu dystrybutorów, np. skorzystać z oferty firmy Winrol – https://www.winrol.com.pl/zaluzje-drewniane/) sprawdzają się zarówno w towarzystwie tkanin, metalu, jak i szkła. Możemy zdecydować się na żaluzje drewniane, laminowane albo bambusowe. Żaluzje bambusowe są zdecydowanie lżejsze, dzięki czemu pokój nabiera lekkości i świeżości. Jeżeli w pomieszczeniu mamy problem z wysoką wilgotnością warto wybrać drewno typu abachi. Pochodzi ono z krajów tropikalnych, gdzie występuje duża wilgotność. Materiał ten używa się w saunach fińskich, gdzie wilgotność wynosi 100%. Jest to doskonały i trwały wybór do łazienki albo kuchni. Jaki rozmiar listewek wybrać? Im szersze lamele wybierzemy tym bardziej elegancki uzyskamy efekt. Możemy dobrać różne kolory drewna aby dopasować je idealnie do okna i wystroju naszego pokoju. Miłośnicy stylu skandynawskiego z pewnością zdecydują się na drewniane żaluzje pomalowane na biało. Do dyspozycji mamy też modele w stylu retro z unikalnym mechanizmem w kolorze srebra lub mosiądzu, idealne do rustykalnego domu. Żaluzje możemy z powodzeniem połączyć z zasłonami, dzięki czemu mieszkanie jeszcze bardziej zyska na przytulności.

Opracowanie: Alicja Błysk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here