ekogroszek

Problem ze smogiem – czyli nadmiernie wysokim stężeniem niebezpiecznych dla zdrowia pyłków – powraca do nas każdej zimy. Wówczas, wiele polskich miast okrywa chmura zanieczyszczeń, którymi „inhalujemy” się przez cały okres grzewczy. Niestety, jest to konsekwencja wielu czynników – w tym również stosowanych przez wielu Polaków paliw opałowych. Wśród zdecydowanie najgorszych znajduje się węgiel, który – choć wiele osób zdaje się to ignorować – jest nieekologiczny i niezdrowy. Jeśli rozważasz wymianę swojego piecyka na nowy, w którym wykorzystywałbyś paliwa przyjazne dla środowiska i człowieka – poniżej podpowiadamy dlaczego warto rozważyć zakup kotła na ekogroszek.

Piecyk na ekogroszek – korzystny i praktyczny wybór

W ciągu ostatnich lat w wielu regionach naszego kraju uruchomiono specjalne programy skierowane do osób pragnących wymienić swój kocioł na nowy. Programy takie dotyczyły przede wszystkim dużych miast oraz tych, w których problem smogu jest najdotkliwszy. Niestety, nie wszyscy potencjalni beneficjenci tego programu zdecydowali się z niego skorzystać. Niemniej – nigdy nie jest za późno na wymianę piecyka. Tym bardziej, że w wielu regionach smog wciąż daje się we znaki.

Wiele powodów przemawia za wymianą piecyka na nowy. Przede wszystkim – warto tego dokonać ze względu na wspomniane korzyści ekologiczne. Ponadto, piecyk, w którym będziemy mogli palić paliwami ekologicznymi – jak ekogroszek – jest o wiele łatwiejszy w obsłudze niż zwykły piec na węgiel. Jego obsługa nie wymaga dużego nakładu sił, gdyż piecyk znaczną część działań wykonuje automatycznie – za nas.

Ponadto, wymiana kotła na ten dedykowany do ekogroszku to wybór ekonomiczny. Ekogroszek to paliwo o wysokich parametrach grzewczych i dobrym stosunku ceny względem jakości. Z roku na rok zwiększa się zużycie ekogroszku w skali całego kraju. W rezultacie, pojawia się coraz więcej rodzajów tego paliwa, co dodatkowo ułatwia wybór. Znajdziemy odmiany ekogroszku dedykowane dla osób o różnych potrzebach grzewczych, pragnących ogrzać dom o różnej powierzchni.

Ekogroszek – rodzaje i najważniejsze parametry

Ekogroszek to paliwo wyjątkowe. Choć jest produkowane na bazie węgla (głównie polskiego, ale także sprowadzanego z Czech) jego spalanie nie uwalnia dużej ilości zanieczyszczeń. Sytuacja wygląda wręcz przeciwnie – spalanie ekogroszku jest dopuszczalne we wszystkich krajach Unii Europejskiej, gdyż emisja niebezpiecznych dla zdrowia tlenków (na przykład siarki) jest minimalna.

Ekogroszek powstaje z drobnych granulków węgla o minimalnej zawartości substancji szkodliwych, wilgoci i innych składników niepalnych. Dzięki temu, jest niezwykle wydajny. Znajdziemy zarówno ekogroszki o najwyższej mocy opałowej – dochodzącej nawet do 30 Mj na kilogram (na przykład Pan Groszek Red) jak i ekogroszki dla klientów budżetowych, o nieco słabszych parametrach. Warto podkreślić, że ekogroszek jest zdecydowanie skuteczniejszy w wytwarzaniu energii cieplnej niż na przykład pellet, jego główny konkurent na rynku.

Ostatnią zaletą z wykorzystania ekogroszku, na którą pragniemy zwrócić uwagę, jest minimalna ilość powstającego popiołu oraz innych zanieczyszczeń (określania m.in. współczynnikiem spiekalności), co dodatkowo ułatwia obsługę piecyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here