Dodatkowe oświetlenie w kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, które stawia wyjątkowe wymogi swoim aranżatorom i użytkownikom. By kuchnia była maksymalnie wygodna w codziennym użytku, warto dokładnie zaplanować rozmieszczenie wszystkich sprzętów, a wśród nich także systemu oświetleniowego. Ponieważ często lampy sufitowe okazują się niewystarczające, poniżej skupimy się na oświetleniu dodatkowym, z którego możesz skorzystać w kuchni. Przedstawiamy najpopularniejsze i najchętniej stosowane rozwiązania oraz podpowiadamy, jak ułatwić sobie codzienne wykonywanie kuchennych obowiązków za pomocą dobrze dobranego systemu oświetlenia.

Praktyczne oświetlenie dodatkowe – czyli tuby oświetleniowe 

Do kuchni, najczęściej wybierane jest oświetlenie dodatkowe punktowe, które pozwala na skierowanie wiązki światła w określone miejsce. W tym celu korzysta się między innymi z tub oświetleniowych, niezwykle przydatnych w codziennym zastosowaniu. Lampy tuby oświetleniowe montuje się przy suficie, z którego będą zwisać pionowo w dół. Najlepszym wyjściem jest ulokować tuby bezpośrednio nad blatem, ladą lub innym miejscem, w którym będą maksymalnie pomocne. 

Tuby oświetleniowe można łączyć w bardziej rozbudowane segmenty i związki, złożone z kilku różnych punktów świetlnych. Wiele osób korzysta też ze specjalnych paneli oraz obudowy, pozwalającej na osłonięcie wszystkich elementów montażowych. Warto przy tym podkreślić, że oświetlenie LED jest wysoce bezpieczne i można bez przeszkód stosować je w taki wymagających pomieszczeniach jak kuchnia. 

Modne i użyteczne – kinkiety do Twojej kuchni 

Jeśli tuby oświetleniowe nie trafiają do Twojego gustu, wówczas możesz rozważyć zakup kinkietów przeznaczonych do zamocowania na ścianach. Kinkiety są pod wieloma względami poręczne i użyteczne. Szczególnie że oferta dostępnych dziś kinkietów jest bardzo rozbudowana i obejmuje modele posiadające dodatkowe funkcje i urozmaicenia. Znajdziesz przykładowo kinkiety w formie reflektorów, umieszczonych na elastycznej podstawie. Dzięki temu możesz jednym ruchem ręki zmienić kierunek padania wiązki światła, dostosowując ją do swoich bieżących potrzeb. 

Kinkiety dedykowane do kuchni mogą też mieć formę podłużnych, poziom listew świecących. Najlepszym wyborem jest zamontowanie takich kinkietów nad powierzchnią blatów. Po ich uruchomieniu emitują jasną wiązkę światła, która obejmie całe stanowisko pracy. Dużą zaletą takich modeli kinkietów są także ich walory estetyczne. Mają połyskującą, wypolerowaną powierzchnię, wyglądają nowocześnie, a ich potencjał aranżacyjny jest uniwersalny.

Systemy taśm LED – sprawna pomoc w zapotrzebowaniu na światło

Taśmy LED to produkty wszystkim znane, których przydatność nie sposób przecenić. W przypadku kuchni wykorzystywane są jako skuteczne źródło światła dodatkowego, pozwalające na rozjaśnienie najbardziej ukrytych kątów i wnęk. Dużą zaletą systemów taśm LED jest możliwość sterowania ich pracą i dostosowania poziomu jasności do bieżących potrzeb. Możesz także wybierać pomiędzy światłem białym i ciepłym, a dla celów rekreacyjnych także wybierać inne, jaskrawe odcienie.

Warto podkreślić, że taśmy LED zajmują wyjątkowo mało miejsca, co sprzyja ich montowaniu. Możesz umieścić je we wnękach, na frontach mebli, przy ścianie, wzdłuż krawędzi blatów oraz w wielu innych miejscach, w których uznasz za stosowne i pożyteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here