Kuchnia na wymiar

Kiedy chcemy zrealizować swoje marzenia i cieszyć się kuchnią idealnie dopasowaną do naszych potrzeb i pomieszczenia, jakie mamy do dyspozycji, nie mamy innego wyjścia, jak zdecydować się na kuchnię na wymiar. Ale czy takie rozwiązanie nam się opłaca i czy naprawdę warto inwestować w meble kuchenne pod wymiar?

Kuchnia – na wymiar czy gotowa?

Kuchnia na wymiar czy gotowa

Kiedy urządzamy nową kuchnię, mamy dwie możliwości: możemy po prostu udać się do sklepu meblowego i skorzystać z gotowych szafek kuchennych albo zdecydować się na kuchnię tworzoną na wymiar. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Pierwsza z nich będzie na pewno nieco tańsza i szybsza, jednak nie da nam możliwości zaaranżowania przestrzeni dokładnie tak, jak mamy na to ochotę. Ciężko też będzie nam znaleźć meble, które idealnie wpasują się w rozmiar pomieszczenia. Z kolei w zabudowę kuchenną przygotowywaną na wymiar będziemy musieli nieco więcej zainwestować. Przyjdzie nam na nią również nieco dłużej poczekać. Jednak to, ile kosztuje kuchnia na wymiar oraz to, ile się na nią czeka, będzie w dużej mierze zależało od tego, jaką firmę wybierzemy. Wygodnym rozwiązaniem może być wizyta w studiu projektowania kuchni. Będziemy mogli tu skorzystać z profesjonalnej porady projektanta kuchni, który nasze kuchenne pomieszczenie zaaranżuje zgodnie z naszymi oczekiwaniami, wykorzystując każdy dostępny centymetr. To kolejna przewaga kuchni na wymiar nad gotowymi meblami – z całą pewnością będzie ona znacznie bardziej funkcjonalna.

Kuchnia na wymiar – paleta możliwości

Szafki kuchenne przygotowywane pod wymiar nie tylko będą w pełni dopasowane do wielkości i kształtu pomieszczenia, ale mogą też odzwierciedlać nasze upodobania estetyczne. Mamy tu naprawdę szeroki wybór: od koloru frontów i blatów po ich wykończenie oraz materiał, z jakiego zostaną wykonane. Każdy z nas łatwo znajdzie coś dla siebie, bo liczba możliwości jest tak naprawdę nieskończona. Kuchnia na wymiar to również kuchnia dopasowana do nas pod względem praktycznym. Sami możemy zdecydować o tym, w których szafkach powinny znaleźć się półki, a w których głębokie albo płytkie szuflady, czy wszystkie sprzęty powinny być zabudowane czy też niektóre z nich warto wyeksponować, czy chcemy mieć otwarte półki czy całe wyposażenie wolimy schować za frontami szafek. Zabudowa pod wymiar to także świetna alternatywa, kiedy urządzamy kuchnię w bloku. Tu zazwyczaj do dyspozycji mamy niewiele miejsca, dlatego tak ważne jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Szafki kuchenne

Czy to się opłaca?

Kuchnia pod wymiar bezsprzecznie będzie dużo wygodniejsza i bardziej funkcjonalna, niż ta stworzona z gotowych mebli kuchennych. Dlatego o tym, czy inwestycja w nią jest dla nas opłacalna, powinniśmy zdecydować sami, odpowiadając sobie na pytanie o to, na czym najbardziej nam zależy. Jeżeli chcemy, by nasza kuchnia była tania, wybierzmy gotowe zestawy kuchenne, jeśli z kolei zależy nam na wygodzie, estetyce i optymalnym wykorzystaniu przestrzeni, znacznie lepszym wyborem będą meble kuchenne wykonane na wymiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here