Jakie lampy wybrać do minimalistycznie urządzonego wnętrza?

Minimalizm cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem także w Polsce. Ten styl aranżacji wnętrza kładzie nacisk na maksymalne ograniczenie wyposażenia w pomieszczeniach, aby uzyskać prosty, wręcz ascetyczny efekt. Jakie oświetlenie będzie pasowało do takich przestrzeni?

Minimalistyczne aranżacje nie każdemu przypadną do gustu, ale na pewno są atrakcyjną alternatywą dla wnętrz wręcz przeładowanych meblami, dodatkami i kolorami. Nie tylko pomagają w relaksie, ale również są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości.

Chociaż może wydawać się, że przygotowanie aranżacji minimalistycznej jest bardzo łatwe – w końcu ograniczamy liczbę wyposażenia w pokojach, to jednak tak naprawdę dobranie właściwych mebli czy akcesoriów może być poważnym wyzwaniem. Dotyczy ono również oświetlenia.

We wnętrzach minimalistycznych także trzeba zadbać o właściwe oświetlenie ich po zmroku. W sklepach można przebierać w różnych artykułach oświetleniowych. Co jednak sprawdzi się w takiej prostej aranżacji?

Zasadniczo, do wnętrz urządzonych minimalistycznie świetnie nadają się oczka świetlne czy taśmy LED, które montowane są w sufitach podwieszanych. Nie zajmują dużo miejsca i dzięki swojej prostocie dobrze komponują się z całą aranżacją.

Jeśli jednak nie mamy możliwości zastosowania takich źródeł światła, rozwiązaniem jest wybór nowoczesnych modeli, które cechują się prostym, ale efektownym wyglądem. Warto zwrócić szczególną uwagę na lampy Philips, które często wybierane są do minimalistycznych przestrzeni. Oprócz lampy sufitowej warto także zdecydować się na dodatkowe źródła światła, na przykład na lampę podłogową.

Najlepiej, aby lampa miała jak najprostszą budowę, na przykład przypominała sześcian, prostopadłościan, miała kształt okrągły czy owalny. Nie powinna mieć ozdobników. Również powinniśmy zwrócić uwagę na jej kolorystykę. Jako że we wnętrzach minimalistycznych króluje biel, dobrym wyborem będzie także lampa w tym kolorze.

Mnóstwo inspiracji dotyczących aranżacji wnętrz minimalistycznych można znaleźć już teraz przez internet – dzięki nim dobranie odpowiednich lamp będzie jeszcze prostsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here