Wejściowe drzwi aluminiowe – na co zwrócić uwagę?

Do domów jednorodzinnych najczęściej wybieramy drzwi drewniane lub PCV. Do dyspozycji mamy jednak także inne materiały, na przykład drzwi aluminiowe. Czy warto zdecydować się na taką właśnie stolarkę?

Dobór odpowiednich drzwi zewnętrznych ma bardzo duże znaczenie, dlatego decyzja o ich zakupie nie powinna być podejmowana pochopnie. Dobre drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego powinny być solidne – trwałe, wytrzymałe i odporne, a także powinny być ciepłe, dobrze izolować przed hałasem i dodatkowo powinny być estetyczne. Takie wymagania są w stanie spełnić różne drzwi wejściowe. Czy mogą zrobić to także drzwi aluminiowe?

Drzwi aluminiowe – solidne i ciepłe

Najczęściej drzwi aluminiowe kojarzone są z wejściem do biura czy do sklepu. Można jednak zamówić je również jako drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego. Do budowy drzwi aluminiowych wykorzystuje się najczęściej 2-milimetrową blachę aluminiową, która jest jednocześnie lekka i wytrzymała. Od wewnątrz drzwi posiadają ocieplenie, na przykład z pianki PUR, z wełny mineralnej czy ze styropianu, co powoduje, że mogą spełnić wymagania termoizolacyjne nawet w budynkach energooszczędnych czy pasywnych. Aluminiowe drzwi wejściowe znane są ze swojej trwałości i wytrzymałości. Aluminium jest odporne na szereg czynników atmosferycznych – nie koroduje i dzięki temu nie wymaga prowadzenia skomplikowanych prac konserwacyjnych. Nie odkształca się również pod wpływem temperatury i wilgoci, wobec tego drzwi aluminiowe mogą posłużyć na wiele lat.

Kiedy warto wybrać drzwi aluminiowe?

Generalnie, drzwi aluminiowe to bardzo dobry wybór do każdego domu jednorodzinnego. Są to drzwi wejściowe wyróżniające się odpowiednią solidnością, mają niski współczynnik przenikania ciepła, dobrze izolują przed hałasem. Można zakupić je również w wersji antywłamaniowej czy przeciwpożarowej. Również są to drzwi estetyczne. Aluminium może być wykończone w jednym kolorze z bogatej palety barw, ale może być także oklejone specjalnymi foliami, na przykład przypominającymi różne gatunki drewna. Dzięki temu drzwi aluminiowe można dopasować do każdej architektury – zarówno do domów nowoczesnych, jak i o klasycznym wyglądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here