Biurko w stylu skandynawskim

Minimalistyczne i funkcjonalne, ale niezwykle przytulne wnętrza – z tym większości z nas kojarzy się Skandynawia. Rozwiązania, które przez lata wypracowali Skandynawowie, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, są dziś powszechnie stosowane na całym świecie. Styl skandynawski zachwycił wszystkich – obecnie ludzie na całym świecie korzystają z trików opracowanych w północnej Europie, urządzają swoje domy. Nie ma się co dziwić, jeśli chodzi o udane połączenie estetyki i funkcjonalności, Skandynawowie nie mają sobie równych. Ich mieszkania są proste, ale jednocześnie nie brakuje im ciepła i domowej, przyjemnej atmosfery. Za sprawą wszechobecnej bieli domy Skandynawów wydają się dużo bardziej przestronne, niż są w rzeczywistości. Mimo, że w Skandynawii słońce jest towarem deficytowym, mieszkania Szwedów czy Norwegów wypełnia światło – wszystko to za sprawą zastosowanych barw i materiałów.

Skandynawowie żyją w harmonii z przyrodą i to widać w ich mieszkaniach. Te są zaprojektowane tak, żeby pozwoliły nam funkcjonować w zgodzie ze swoim rytmem dobowym. Jako ozdoby pojawiają się motywy natury. Na ścianach zobaczymy nowoczesne, czarno-białe grafiki ze zwierzętami i roślinami. Jako ozdoby pojawiają się dekoracje wykonane z naturalnych materiałów: drewna, lnu, płótna, bawełny. W skandynawskich domach nie uświadczymy plastiku czy sztucznych tekstyliów. To oddanie naturze sprawia, że mieszkania Skandynawów są ciepłe i przytulne, a przebywanie w nich jest prawdziwą przyjemnością. W pomieszczeniach urządzonych w stylu scandi nasze zmysły odpoczywają od nadmiaru bodźców, którymi stale są bombardowane, a my z łatwością kumulujemy zapasy nowej energii na zmierzanie się z wyzwaniami rzucanymi nam przez świat.

Styl skandynawski – idealny do każdego pomieszczenia

Styl scandi ma to do siebie, że jest bardzo uniwersalny. Sprawi się zarówno w dużych, jak i w małych przestrzeniach. W tych ostatnich potrafi sprawić prawdziwe cuda – zwiększyć optycznie wnętrza i rozjaśnić je, nawet jeśli wcześniej przypominały smutne, ciemne nory. Styl skandynawski to gwarancja miłego dla oka funkcjonalnego wnętrza, w którym z przyjemnością będziemy mieszkali. Idealnie sprawdzi się w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym oraz w biurze. W tym ostatnim zapewni nam odpowiednią przestrzeń do pracy – wygodną i estetyczną.

Biurko – niezbędne w każdym domu

Biurko to mebel, który obowiązkowo powinien znaleźć się w każdym domu. Przyda się zarówno uczniowi, który będzie mógł spokojnie odrabiać przy nim lekcje, jak i rodzicom, którzy od czasu do czasu muszą popracować na komputerze, odpowiedzieć na maile czy wypełnić dokumenty. Jeżeli nie chcemy narazić się na przykre konsekwencje zdrowotne, takie jak uporczywe bóle kręgosłupa i skurcze, powinniśmy unikać garbienia się na fotelu czy kanapie. Prace biurowe należy wykonywać w wygodnej dla kręgosłupa pozycji, czyli przy odpowiednio dopasowanym do naszych potrzeb biurku. Nawet jeśli nasze mieszkanie ma niewielki metraż i nie możemy sobie pozwolić na urządzenie biura w oddzielnym pomieszczeniu, stwórzmy kącik biurowy w salonie lub w sypialni. Urządzenie przestrzeni biurowej w mieszkaniu nie jest drogie, a ma mnóstwo zalet – zwiększa komfort pracy i sprawia, że codzienne obowiązki stają się przyjemniejsze, a my nie narażamy się na kłopoty z kręgosłupem i bóle mięśni.

Jak powinno wyglądać biurko w stylu skandynawskim?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na urządzenie mieszkania na wzór Skandynawskich domów, również biurko powinno wpisać się w tę stylistykę. Jak powinien wyglądać kącik biurowy urządzony w stylu skandynawskim?

Tutaj również podobnie jak w całym mieszkaniu w stylistyce scandi powinna rządzić prostota. Najważniejszym meblem w naszym domowym biurze bez wątpienia będzie biurko. Jak powinno wyglądać? Dużą popularnością wśród Skandynawów cieszą się proste, drewniane biurka, składające się z nóg, blatu i ewentualnie szuflady. Unikamy mocno zabudowanych biurek z wieloma szafkami i nastawkami – im prostszy model, tym lepiej nada się do wnętrza w stylu skandynawskim. Drewniane biurko możemy pozostawić w stanie surowym lub pomalować na biało czy szaro – modne w Skandynawii są również lekkie przecierania. Jeśli chodzi o budowę biurka Skandynawowie uwielbiają blaty na kozłach – te pojawiają się w niemal każdym domu. Są proste, ale wyglądają niezwykle efektownie i tworzą przytulną, sprzyjającą pracy atmosferę. Innym modelem biurka, które w Skandynawii cieszy się dużym zainteresowaniem są stoły wykonane z całości w metalu – te sprawdzają się jako modny, nieco industrialny dodatek i są bardzo praktyczne, ponieważ łatwo je wyczyścić.

Biurka, które pojawiają się w pokojach dziecięcych, często malowane są na kolorowo, np. na niebiesko czy żółto. Takie barwne biurko staje się wtedy głównym elementem pokoju i przyciąga uwagę od razu po wejściu. Musimy jednak pamiętać, że styl skandynawski nie lubi przesady, więc jeśli zdecydujemy się na pomalowanie biurka kolorową farbą, inne meble i dodatki powinny być utrzymane w stonowanej, neutralnej kolorystyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here