dieta sokiem pomidorowym
fot. pexels.com

Odchudzając się szukamy różnych sposobów na to, by skutecznie i szybko zgubić zbędne kilogramy. Niektórzy z nas sięgają po różne dziwne diety, które stosują wytrwale przez określony czas, a następnie cieszą się wymarzoną sylwetką. Jedną z tych diet jest dieta sokiem pomidorowym. Sprawdź, czy to dobry pomysł!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-sokiem-pomidorowym/

Dieta pomidorowa

To dieta więcej niż odchudzająca. W jej bazie znajdują się pomidory, które nie tylko sprzyjają procesie odchudzania, ale również mają pozytywne działanie na ogólny stan zdrowia. Poprawiają kondycję skóry, włosów oraz paznokci!

Dieta pomidorowa to 10 dniowa dieta odchudzająca, a jej podstawę stanowią pomidory. To owoce, które w 100 g mają zaledwie 18 kcal. W głównej mierze składają się z wody, a także zawierają spore ilości błonnika.

Po zjedzeniu pomidorów nie tylko jesteśmy dłużej syci, ale również cieszymy się lepszym zdrowiem. Pomidor jest źródłem wielu witamin, a także składników mineralnych i potasu, który pozytywnie wpływa na obniżenie ciśnienia krwi oraz poziomu złego cholesterolu! Dodatkowo, wraz z jonami sodowymi i chlorkowymi, ma zdolność regulowania gospodarki wodnej organizmu, co sprzyja utrzymaniu jego równowagi kwasowo-zasadowej. Pomidory również zawierają bardzo dużo witaminy A, która ma świetny wpływ na nasze oczy, skórę, włosy oraz paznokcie.

W pomidorze znajdziesz również mnóstwo likopenu, który jest silnym przeciwutleniaczem, który pozwala zapobiegać wielu chorobom.

Dieta pomidorowa

Jest niskokaloryczna, w jej czasie każdego dnia wypija się ok 8-10 szklanek płynów oraz zajada się świeże pomidory, nawet w towarzystwie wysokokalorycznych makaronów. Spożywać posiłki powinno się w małych ilościach, tak aby nie przekroczyć limitu kalorycznego.

W trakcie diety nie wolno jeść pomidorów z puszki, które zawierają cukier! Powinno się jeść pomidory zwyczajne, które są dostępne w naszym kraju również.

Przeczytaj też: http://pelnakorzysci.pl/lodowka-dwudrzwiowa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here