architektura

W wielu branżach niezbędny jest sprzęt ułatwiający pracę na wysokościach. Poza rusztowaniami są to podnośniki przegubowe, które sprawdzają się praktycznie w każdej sytuacji. Są dodatkowo bardzo bezpieczne, dzięki zastosowaniu barierek ochronnych, a jednocześnie mogą sprawdzić się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Podnośniki przegubowe elektryczne – zastosowanie

Doskonałym wyborem są podnośniki przegubowe, które zasilane są za pomocą elektrycznych baterii, które wystarczy tylko naładować. Ich dużą zaletą jest bardzo cicha praca, a jednocześnie fakt, że są ekologiczne i nie emitują żadnych spalin do atmosfery. Kolejną zaletą jest wyjątkowa lekkość oraz wysokie unoszenie. Mają szerokie spektrum zastosowania. Zazwyczaj wykorzystuje się je do pracy w pomieszczeniach, halach, magazynach czy nawet sklepach, a jednocześnie przy tym nie przeszkadzają innym osobom wykonującym pozostałe czynności.

Podnośniki przegubowe spalinowe

Przedsiębiorcy prowadzący prace budowlane, montażowe, wykończeniowe, czy czyszczenie elewacji na zewnątrz mogą korzystać z podnośników przegubowych spalinowych. Doskonale sprawdzą się do prac trudnych i skomplikowanych. W sytuacji, gdy potrzebuje się dojścia do iglicy czy uskoku budynku, są bardzo przydatne. Mogą być także wykorzystywane przy wycince drzew, remontach linii energetycznych, a także myciu okien w wieżowcach. Niewątpliwie znacznie usprawniają realizację wielu prac, a co także bardzo ważne gwarantują szybkie ich wykonanie i maksymalny komfort dla pracowników. Dzięki dużemu wysuwowi ramienia można je zastosować nawet w trudno dostępnych miejscach, przy czym duży zasięg boczny ułatwia dostęp do każdego pola pracy. Sprawdzą się także podczas modernizacji czy nawet usuwania linii produkcyjnych. Oczywiście jak każdy sprzęt podest ruchomy podlega także kontroli UDT.

Praca w grząskim terenie

Niewątpliwie wiele prac drogowych czy budowlanych odbywa się w bardzo trudnym i grząskim terenie. Wtedy też nie wszystkie sprzęty budowlane się sprawdzą. Otóż trzeba pamiętać o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim pracownikom, dlatego należy znaleźć takie maszyny, które ułatwią pracę, ale jednocześnie nie będą powodować zagrożenia dla pracowników. Tutaj doskonale sprawdzą się podnośniki przegubowe, które powinny być wyposażone w podwozie gąsienicowe. Taki mechanizm umożliwia poruszanie się w bardzo trudnym terenie dzięki specjalnemu stykowi gąsienic z podłożem, który zapewnia odpowiedni nacisk na powierzchnię gwarantując maksymalną stabilność.

Podnośniki przegubowe w trudnych pracach elewacyjnych

Podnośniki przegubowe są świetną alternatywą dla rusztowań i mają szerokie spektrum zastosowania w różnych pracach elewacyjnych. Szczególnie sprawdzą się przy naprawie cokołów, ocieplaniu budynków czy nawet wykonaniu nowej elewacji. Dedykowane są także do pracy na budynkach zabytkowych, gdyż nie muszą bezpośrednio stykać się z samą ścianą elewacji. Zatem nie trzeba obawiać się o jej uszkodzenie.

Podnośniki do prac montażowych

Montaż reklam wielkoformatowych, a także scen i innych konstrukcji stawianych w danym miejscu czasowo jest znacznie łatwiejszy przy użyciu podnośników spalinowych przegubowych. Budowa konstrukcji stalowej trwa dzięki temu zdecydowanie krócej, a przy pracach spawalniczych czy łączeniu poszczególnych elementów za pomocą wkrętów zapewniony jest komfort i bezpieczeństwo. Są ponadto świetnym wyborem przy wykonywaniu dekoracji świątecznych. Jeśli w mieście ma stanąć wielka, kilkunastometrowa choinka z ozdobami, to jej przystrojenie z drabiny nie jest możliwe. Użycie podestu ruchomego gwarantuje pokrycie jej w całości lampkami i bombkami, ułatwia również późniejsze sprzątanie, a w przypadku scen i reklam demontaż.

Jeśli prowadzą Państwo przedsiębiorstwo w województwie mazowieckim, to rekomendujemy podnośniki z Warszawy. Zarówno wynajem krótko, jak i długoterminowy jest bardzo korzystny, zatem warto zadbać o szybkość wykonywania poszczególnych zleceń i zdecydować się na taki sprzęt. Dodatkowo można przeszkolić swoich pracowników z jego obsługi. Każde szkolenie kończy się egzaminem przeprowadzanym przez UDT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here