Jak wybrać krzesła barowe?

Krzesła barowe, inaczej zwane hokerami, od dawna są nieodłącznym elementem wszelkiego rodzaju restauracji i pubów. Charakteryzują się wysoką estetyką wykonania oraz funkcjonalnością. Dzięki temu można je z łatwością wykorzystywać zarówno w domach czy mieszkaniach, jako alternatywę dla kuchennych krzeseł, jak i we wszelkiego typu wnętrzach barowych. Aby odpowiednio dobrać krzesła barowe należy brać pod uwagę pomieszczenie, w którym będą wykorzystane, a także takie sprawy jak komfort osób, styl stolików i miejsce ich ustawienia.

Jak dobrać krzesła barowe do kuchni?

Wybierając krzesła barowe do kuchni należy brać pod uwagę wysokość zarówno blatu, jak i samego krzesła. Siedzisko powinno znajdować się mniej więcej 20-30 cm niżej niż blat. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w krzesła o regulowanej wysokości, jako że niejednokrotnie korzystające osoby będą różnego wzrostu. Istotną sprawą w doborze krzeseł jest również wielkość ich siedziska oraz swoboda ruchu – każda osoba powinna mieć około 60 cm przestrzeni, by dobrze czuć się przy blacie.

Dobór krzeseł barowych do pubów

Krzesła barowe w restauracjach i pubach powinny przede wszystkim być dopasowane do wnętrza danego obiektu. Poza tym muszą spełniać swoje funkcje użytkowe. Jeżeli dany lokal posiada ograniczony metraż wówczas proponuje się, by wykorzystać proste stołki, nieposiadające oparcia. Z kolei w lokalach o większych rozmiarach zaleca się wykorzystanie stolików z oparciami, jednak należy się kierować zasadą proporcji i łatwego ustawienia wokół wysokich stołów. Ciekawym pomysłem jest stosowanie krzeseł z podłokietnikami, dzięki którym goście mogą się wygodnie rozsiąść i czuć po prostu swobodnie.  

Jak dobrać krzesła barowe do salonu?

Obecnie dość często wykorzystywanym rozwiązaniem jest łączenie kuchni z pokojem dziennym. Idealnym sposobem jest tworzenie tzw. wysp kuchennych, które stanowią przejście pomiędzy kuchnią, a strefą wypoczynkową. Świetnie się tu nadają właśnie wysokie krzesła barowe. Są doskonałym sposobem na spożywanie posiłków w ciągu dnia, ale także przyjemnych wieczorów ze znajomymi. Dobierając tego rodzaju meble do salonu należy zwrócić uwagę na materiał ich wykonania. We wnętrzach urządzonych na wzór skandynawski czy klasyczny świetnie prezentują się krzesła wykonane z drewna. Z kolei w przestrzeniach bardziej nowoczesnych doskonale sprawdzą się meble z siedziskami skórzanymi. W stylu glamour zaś idealnie będą się prezentowały krzesła z pikowaną tapicerką. Najważniejszą sprawą przy doborze krzeseł barowych jest komfort ich użytkowania. To zaś jest kwestią osobistą. Estetyka pełni w tym momencie drugorzędną funkcję.

Zajrzyj na https://www.scandishop.pl/stolki-barowe i wybierz swój idealny stołek barowy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here