Jaka powinna być łazienka

Łazienka to pomieszczenie wyjątkowe w przestrzeni każdego domu i mieszkania. Musi ono skutecznie łączyć funkcje użytkowe, bezpośrednio kojarzone z podstawowym przeznaczeniem łazienki, z koniecznością zapewnienia domownikom intymnej i kameralnej atmosfery. Jest to wyjątkowo ważne, między innymi dlatego, że to właśnie w łazience spędzamy każdego dnia wyjątkowo dużo czasu.

Praktyczne ściany i podłogi

Łazienka to miejsce, w którym, szczególną uwagę należy zwrócić na ochronę ścian i podłóg. Płytki ceramiczne są najpowszechniejszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem – wilgoć im nie straszna i są łatwe do czyszczenia. Warto zadbać o wybór płytek, który będzie odzwierciedlał styl danej łazienki np. glamour czy skandynawski. Dobrym i często stosowanym rozwiązaniem jest mieszanie struktur czy rozmiarów płytek np. podłoga w płytkach bardzo dużego rozmiaru, na ścianie natomiast mały rozmiar płytek czy mozaika.

Nie masz pomysłu na płytki do Twojej łazienki? Sprawdź szeroki asortyment w sklepie internetowym łazienkaplus.pl 

Komfortowa i stylowa

Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. W uprzywilejowanej pozycji znajdują się więc osoby, które są na etapie projektowania domu. W tym momencie zdecydowanie łatwiej jest przeznaczyć odpowiednio dużą powierzchnię i w efekcie uzyskać pokój kąpielowy, który będzie w stanie spełnić wszystkie pokładane w nim nadzieje. Taka sytuacja pozwala na połączenie obecności niezbędnych sprzętów i infrastruktury ze swobodą aranżacyjną. Remont i wszelkie przeróbki łazienek już istniejących są zdecydowanie trudniejsze – śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że taka przebudowa jest jedną z najbardziej wymagających. Optymalizacja przestrzeni pod względem wymagań użytkowników pozwoli na zachowanie porządku oraz, co niemniej ważne, umożliwi wygodne i ergonomiczne korzystanie z funkcji użytkowych.

Strategiczny punkt łazienki stanowi wanna lub brodzik. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować obydwa rozwiązania, co rzecz jasna wymaga odpowiednio dużej powierzchni. Warto też zastanowić się, czy sprzętów tych nie warto wyeksponować. Wolnostojąca wanna samoistnie może stanowić ozdobę, a dobór odpowiedniego wykończenia ścian i podłogi pozwoli podkreślić jej formę. Obecnie dysponujemy możliwością przebierania wśród materiałów wykończeniowych. Niezmiennie popularny jest marmur i nic nie wskazuje na to, by ten naturalny surowiec miał utracić swoją zasłużoną pozycję. Zwolennicy kafli mogą wybierać wśród szerokiego asortymentu wzorów, barw i rozmiarów. Nie należy się bać ciemnych, także czarnych kolorów i wykończenia na wysoki połysk. Z powodzeniem pomogą one nadać łazience sznyt oryginalności.

Nowoczesna i ponadczasowa

Ostateczna atmosfera pomieszczenia zawsze zależna jest od zastosowanych dodatków. Świeże kwiaty, starannie ułożone ręczniki, umiejętnie wyeksponowane drobiazgi są niczym ostatni szlif na diamencie. Przemyślany dobór pozwala na wierne oddanie gustów i aspiracji domowników, a zaniedbania w tej kwestii mogą zniweczyć nawet najlepszy projekt. Na szczególną uwagę zasługują akcesoria łazienkowe, a tych w tym pomieszczeniu nie brakuje. Wieszaki na ręczniki, mydelniczki, kubeczki na szczotki do zębów, haczyki, wieszaczki – lista zdaje się nie mieć końca. Przykuwają wzrok, stanowiąc dopełnienie przestrzeni. Jak je wybrać? Nieocenioną pomoc znajdziemy na stronie www.sanco-polska.pl 

Sanco już od 40 lat promuje udane połączenie jakości i stylu. Bogactwo form, począwszy od klasycznej stylistyki retro, aż po modernistyczne projekty oparte o proste geometryczne kształty, podąża w parze z najwyższą jakością wykonania i ekskluzywnymi wykończeniami. Chrom, ale także srebro, złoto i kryształy sprawią, że atmosfera luksusu będzie nam towarzyszyła każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here