Węże ogrodowe

Trudno wyobrazić sobie ogród bez porządnego węża. Dlatego też jego zakup powinien być przemyślany i uwzględniać nasze potrzeby. Jakie parametry pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji?

Węże ogrodowe – co oferują producenci?

Współczesny klient jest bardzo wymagający. Każdy z nas stara się zawsze kupić taki produkt, który spełni nasze oczekiwania. Producenci doskonale o tym wiedzą, dlatego przygotowali szereg produktów o rozmaitych właściwościach. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Kupując węże ogrodowe warto zwrócić uwagę na na kilka elementów. Pierwszym i najważniejszym jest długość. Powinna ona być dopasowana do wielkości działki, na której będzie użytkowana. Dlatego zanim zaczniemy szukać produktu, sprawdźmy jaka długość będzie nam potrzebna. W tym celu warto zmierzyć odległość od ujścia wody do najdalszego punktu na działce. Do wyniku warto dodać dwa metry zapasu, by uniknąć niepotrzebnych zagięć w trakcie użytkowania. Od długości węża uzależniona jest także jego średnica. Przy krótkich modelach wystarczająca będzie ta o wielkości 1/2” lub 3/4”. Przy długich wężach na duże działki sięgajmy już po produkty o średnicy 3/4”, 1” lub 5/4”.

Węże ogrodowe – jaka jest oferta producentów?

Wybierając węże ogrodowe zwróćmy również uwagę na materiał wykonania. Najtańsze i najprostsze produkty to dwuwarstwowe węże z polichlorku winylu lub kauczuku. Jeśli jednak zależy nam na trwalszym rozwiązaniu, skupmy się na tych modelach wykonanych z trzech czy pięciu warstw. Wyróżniają się one odpornością na załamania czy skręcanie. Dobre węże ogrodowe posiadają również gwarancje producenta wynoszącą od pięciu do dziesięciu lat. Co ciekawe, zakupu węży możemy dokonać również przez internet. Jedna z polskich firm jest dostępna tutaj http://www.firmaskowronski.pl/113/weze-ogrodowe-pvc-2. Węże ogrodowe wyróżnia także ciśnienie robocze i rozrywające. Pierwsze wynosi najczęściej od czterech do dwunastu barów. Drugie natomiast mieści się w przedziale 8-48 barów. Podczas zakupu istotny jest także kolor węża. Starajmy się sięgać po modele inne niż zielony, co ułatwi jego lokalizację w ogrodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here