Jaki piekarnik elektryczny do 2500 zł wybrać

Zastanawiasz się, jaki model piekarnika elektrycznego wybrać, aby nie przekroczyć budżetu 2500 zł? Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego warto wiedzieć, na co należy zwracać uwagę. Urządzanie kuchni to kosztowna przyjemność, ale warto stawiać na nowoczesne sprzęty, które ułatwią przyrządzanie jedzenie. Oto 3 polecane przez nas piekarniki w cenie do 2500 zł. Wybierz model idealny na miarę Twoich potrzeb.

Urządzając kuchnię, ważny jest nie tylko wybór aranżacji i mebli kuchennych, ale także sprzętów AGD. Piekarniki elektryczne wyposażone są w liczne funkcje dodatkowe i dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wystarczy nastawić odpowiedni program, aby upiec doskonałą pieczeń czy idealną bezę.

Wiele piekarników ma też wbudowaną książkę kucharską, a nawet system samoczyszczący. Wybraliśmy 3 modele w cenie do 2500 zł – Samsung NV75N5641RB, Bosch HBG636NS1 oraz Electrolux EOE8P31X SenseCook – porównaj je i wybierz piekarnik dla siebie.

Piekarnik Samsung NV75N5641RB

Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB wyposażono w innowacyjne dzielone drzwi Flex Door. Umożliwiają one odrębny dostęp do górnej komory – można kontrolować soczystość np. karkówki, nie martwiąc się o sernik czy bezę w dolnej komorze. Z kolei technologia Dual Cook pozwala na przygotowanie dwóch potraw w tym samym czasie, ale w różnej temperaturze i trybie, dzięki podzieleniu urządzenia na dwie niezależne części. W razie potrzeby można też wykorzystywać tylko jedną komorę, co pozwoli zaoszczędzić energię i obniżyć rachunki.

Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB wyposażono też w system czyszczenia katalitycznego. Dzięki niemu utrzymanie czystości w komorach nie spędza już snu z powiek. Wkładka katalityczna pochłonie tłuszcz, a w wysokiej temperaturze utlenią się ewentualne pozostałości. Zaletami modelu jest też termoobieg, pojemność komory – 75 litrów, klasa energetyczna A+, prowadnice teleskopowe oraz programy automatyczne.

Piekarnik Bosch HBG636NS1

Model Boscha zapewnia równomierne pieczenie, gdyż wyposażony został – jak i Samsung NV75N5641RB – w termoobieg. Dzięki termoobiegowi 4D można umieścić produkt na każdym poziomie, a rezultat pieczenia będzie zawsze idealny. Zmienny kierunek obrotów wentylatora, równomiernie rozprowadza ciepło po całym wnętrzu. Można zatem piec nawet na czterech poziomach równocześnie, nie martwiąc się, że któreś danie wyjdzie gorsze od innych.

Wybierając piekarnik, warto zwracać uwagę także na klasę energetyczną. Im wyższa, tym mniejsze zużycie prądu i niższe rachunki. Model ten cechuje się klasą A+, ale Bosch nie oferuje technologii Dual Cook Flex – jak Samsung NV75N5641RB – dzięki której dodatkowo można zaoszczędzić też czas. Minusem urządzenia jest też konieczność czyszczenia ręcznego.

Będzie to jednak rozsądny wybór, gdyż stosunek ceny do jakości jest odpowiedni. Poza tym programy automatyczne znacznie ułatwią przygotowywanie potraw osobom, dla których gotowanie i pieczenie nie stanowi przyjemności. PerfectChef dostosuje temperaturę i czas, a także dobierze odpowiedni program do każdego dania.

Piekarnik Electrolux EOE8P31X SenseCook

Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB oraz Bosch HBG636NS1 będą dobrym wyborem, ale warto rozważyć też model Electroluxa. Wśród zalet tego modelu jest m.in. termoobieg, dotykowa książka kucharska, intuicyjny wyświetlacz, termosonda kontrolująca temperaturę wnętrza potrawy, możliwość wygodnego czyszczenia pyrolizą, intuicyjne sterowanie dotykowe oraz wsparcie szefa kuchni SenseCook®.

Wybierz piekarnik elektryczny na miarę swoich możliwości oraz potrzeb, a także pasujący do wielkości kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here