Projektowanie i aranżacja wnętrz – gdzie szukać inspiracji?

Projektowanie wnętrza to nie lada wyzwanie. Powinno ono być piękne, funkcjonalne i wygodne, a przede wszystkim spójne z oczekiwaniami użytkowników. Jednak mnogość stylów, dodatków i trendów nie ułatwia zadania. Gdzie więc szukać inspiracji? 

Wnętrza z sentymentem

Bardzo często urządzając swój własny dom lub mieszkanie zależy nam na odpowiednim klimacie, który znamy z rodzinnego domu, lub też który urzekł nas w trakcie egzotycznych podróży. Z pewnością każdy zna to uczucie, gdy czuje się w jakimś pomieszczeniu wyjątkowo dobrze, choć daleko mu do wyrafinowanych aranżacji z pierwszych stron wnętrzarskich magazynów. Urządzając własne cztery kąty możesz czerpać inspiracje z wnętrz, w których czujesz się dobrze i budzą w tobie sentyment. 

Pomocne aplikacje

Popularne aplikacje, takie jak Pinterest, Instagram czy Homebook są prawdziwą skarbnicą inspiracji. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych projektów, zobaczysz jak elektryzujące i funkcjonalne może być połączenie różnych stylów oraz jakie kolory pięknie ze sobą współgrają. Fundamentalną zaletą wspomnianych aplikacji jest wyszukiwarka, dzięki której znajdziesz dokładnie to, czego szukasz, w dowolnym momencie dnia i nocy. W dodatku jest to opcja darmowa, więc nie musisz martwić się o koszty jak np. w przypadku prenumerat magazynów.

Programy, magazyny i portale wnętrzarskie

Popularność programów telewizyjnych o tematyce aranżacji wnętrz stale rośnie. Możesz podpatrzeć w nich ciekawe rozwiązania, triki powiększające przestrzeń, a także porady pomocne podczas zakupów i dodatków. Magazyny wnętrzarskie to kultowe źródło inspiracji przy projektowaniu wnętrz. Nie mniej jednak zwykle zamieszczone tam projekty wymagają większego metrażu i budżetu. Ciekawym źródłem inspiracji podczas aranżacji wnętrza mogą być również portale o tej tematyce.

Architekt i projektant wnętrz

Jeśli nie masz predyspozycji do samodzielnego urządzania swojego mieszkania, jest ono nieustawne lub przytłacza cię ilość możliwych opcji to idealnym wyjściem będzie skorzystanie z usług projektanta wnętrz. Jest to również rozwiązanie dostosowane do twoich potrzeb i budżetu, skrojone na miarę twojego mieszkania. Kompetentny projektant wnętrz przygotuje projekt uwzględniając twoje oczekiwania estetyczne, funkcjonalne i możliwości techniczne pomieszczenia. Przykładową ofertę pracowni projektowej znajdziesz na http://www.ainprojektowanie.com/.

Niezależnie od źródła inspiracji warto zwrócić uwagę nie tylko na aspekt wizualny, ale przede wszystkim funkcjonalny. We wnętrzu urządzonym w twoim guście będziesz czuć się o wiele lepiej oraz chętniej będziesz do niego wracać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here