kupujemy mieszkanie w budowie
fot. pexels.com

Kupno mieszkania to ogromny krok dla każdego człowieka! Przeniesienie się na swoje cztery kąty oznacza większą swobodę, ale również i więcej zobowiązań. Sprawdź, co warto wiedzieć o zakupie mieszkania od dewelopera!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/kupno-mieszkan-w-budowie/

Kupujemy mieszkanie

Jeśli decyzja już zapadła i podpisaliście umowę z deweloperem, to znaczy, że jesteście zdecydowani i rozważyliście różne za i przeciw. Jednakże jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera!

Przede wszystkim, sprawdź, jakie są etapy prac zaplanowane przez dewelopera i na jaki czas przypadają. Od tego również zależą transze, które będziesz przelewać na konto dewelopera, ty lub bank, w którym masz kredyt na mieszkanie. Nie można bowiem zapłacić za mieszkanie w całości, jeśli jeszcze jest w budowie.

Drugą sprawą jest podpisanie wstępnego aktu własności u notariusza. To dodatkowe koszty, które będziesz ponosić na pół z deweloperem. Taki akt własności podpiszesz później jeszcze raz, ale będzie to już całkowite przeniesienie praw własnościowych. Do tego później należy zgłosić posiadłość i właścicieli do ksiąg wieczystych.

Odbieranie lokalu

Pamiętaj, że będziesz odbierać lokal razem z deweloperem. Lepiej to zrobić z kimś doświadczonym, gdyż każdy właściciel na początku jest zachwycony swoim nowym domem i nie patrzy obiektywnie na całość konstrukcji. A trzeba ją sprawdzić. Dokładnie.

Po odbiorze domu możesz zauważyć jeszcze kilka usterek. Możesz je zgłosić do dewelopera, aby je usunął, jednakże nie później niż w określonym w umowie z deweloperem czasie, po odbiorze mieszkania.

Pamiętaj również by pozostać w kontakcie z deweloperem, który oddając ci mieszkanie być może nie zakończył jeszcze wszystkich prac związanych z budynkiem mieszkalnym. Mowa tu o częściach wspólnych budynku mieszkalnego. Masz prawo wiedzieć, w jakim terminie powstaną miejsca parkingowe, zieleń koło budynku, prace na balkonie, czy przy elewacji.

Przeczytaj też: http://www.brzusiomamy.pl/urok-niemowlaka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here