polski ekogroszek

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na alternatywne wobec tradycyjnego węgla sposoby ogrzewania domów jednorodzinnych. Niektóre osoby, które mają do tego warunki decydują się na przyłączenie do sieci gazowej lub centralnej. Jednak dla osób, którym lokalizacja domu to uniemożliwia ciekawą alternatywą jest ogrzewanie z wykorzystaniem ekogroszku. To surowiec, który jest znacząco tańszy, niż klasyczny węgiel. Dodatkowo jest produkowany w Polsce, więc jego dostępność na krajowym rynku jest bardzo szeroka.

Ciekawa alternatywa

Ekogroszek jest klasyfikowany jako węgiel wysokiej klasy. Jakościowy ekogroszek pakowany w Polsce cechuje się także bardzo niską emisją Co2, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, kiedy smog truje wiele polskich miast, a powietrze w naszym kraju należy do najgorszych w Europie. To produkt kierowany głównie do klientów indywidualnych. Ekogroszek to nic innego, jak węgiel o mniejszych wymiarach. Surowiec sprzedawany jako jakościowy ekogroszek pakowany w Polsce jest w wymiarach od 8 do 31,5 milimetra. Proces pozyskiwania ekogroszku jest bardzo łatwy – wystarczy go wydzielić z tzw. urobku wydobywanego z kopalni. Odbywa się to w sortowni, gdzie ekogroszek jest oddzielany od dużego węgla i kierowany do uszlachetniania, gdzie w specjalnych płuczkach węgiel oddzielany jest od tzw. ściany płonnej.

Ciepło w dobrej cenie

Każdy dom trzeba ogrzać, najlepiej w sposób ekologiczny, tani i bezpieczny. Jakościowy ekogroszek pakowany w Polsce ma rewelacyjną cechę – spiralkę, która doprowadza wymaganą ilość surowca do pieca. Jest sprzedawany w dużych workach po 25 kilogramów. To daje dużo większy komfort, niż zamawianie węgla, który po prostu przyjeżdza i jest „wyrzucany” na środek naszego podwórka. Piece na jakościowy ekogroszek pakowany w Polsce mają także specjalny popielnik z dedykowanym oprzyrządowaniem, czyli pogrzebacz. Koszt inwestycji w ogrzewanie ekogroszkiem jest znacznie niższy, niż w tradycyjne pompy ciepła, które są średnio droższe o około 50%. Ważny aspekt w kontekście ekogroszku to także fakt, że jest to źródło energii określane jako całkowicie ekologiczne – nie wydziela dodatkowego Co2, często jest wręcz nazywane paliwem na miarę XXI wieku. To, co decyduje o ekologicznych właściwościach ekogroszku to jest prosty proces produkcji (po prostu wydzielanie i uszlachetnianie przy okazji wydobycia węgla) oraz prosty sposób spalania. Ekogroszek należy więc do paliwa, które warto rozważyć przy okazji budowania domu – jest tani i niezawodny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here