Osłony okienne a akustyka pomieszczeń

W warunkach miejskiego hałasu lub obecności stałego źródła dźwięku takiego jak dźwięki ulicy czy obiektów przemysłowych szczelność akustyczna pomieszczenia jest bardzo poważnym tematem. Komfort w domu czy biurze jest niemożliwy bez wysokiej jakości izolacji akustycznej, na którą w dużej mierze mają wpływ właściwie dobrane osłony okienne, w tym rolety zewnętrzne.

W każdym budynku ściany skutecznie tłumią hałasy, a dźwięk przenika głównie przez otwory okienne. Niewielkim sumptem problem można rozwiązać, instalując rolet zewnętrzne, które zapewnią dodatkową ochronę przed natłokiem dźwięków z zewnątrz, jednocześnie instalacja rolet zewnętrznych wpływa na akustykę pomieszczenia.

Rolety zewnętrzne a akaustyka pomieszczeń

Przebywanie w pomieszczeniach o złej akustyce i z dużym pogłosem powoduje uczucie zmęczenia, rozdrażnienia, braku koncentracji i stresu. Hałas przenika i burzy spokój i przeszkadza w pracy. Czy możliwe jest stworzenie przyjaznej, dobrej akustyki w hali produkcyjnej, dużym i przestronnym biurze czy na sali szkolnej lub sali zabaw w przedszkolu? Jest to możliwe przy wdrożeniu prostego zabiegu, jakim jest instalacja rolet zewnętrznych. Rolety tłumią i hamują dopływ hałasu z zewnątrz, jednocześnie wpływając na właściwą akustykę w środku pomieszczeń.

Pomieszczenia cichsze nawet o 10 decybeli

Poziom izolacyjności akustycznej jest uzależniony od rodzaju rolety zewnętrznej i zależy od technologii produkcji i materiału użytego przez producenta. Jeden z najlepszych na rynku produktów oferuje producent rolet https://anwis.pl/pl/rolety-zewnetrzne. Rozwiązania te nawet trzykrotnie zwiększają izolacyjność akustyczną otworów drzwiowych lub okiennych.

  • Przyjmuje się, że ​​poziom hałasu w pomieszczeniach z zamkniętymi roletami zewnętrznymi zmniejsza się średnio o 5-10 dB, co świadczy to o wysokich walorach dźwiękochłonnych systemu.

Rolety zewnętrzne o właściwościach dźwiękoszczelnych, mają klasyczną konstrukcję, wykonaną w formie segmentowego skrzydła poruszającego się w górę i dół wzdłuż bocznych szyn, zapewniając mechaniczną i akustyczną ochronę pomieszczenia.

Cechy akustyczne rolet zewnętrznych

Zainstalowanie rolet zewnętrznych pomoże stworzyć komfort akustyczny. Produkty te to profile z perforacją i warstwą dźwiękochłonną. Specjalne włókno w strukturze pochłania falę dźwiękową, izolując te o niskiej i wysokiej częstotliwości wewnątrz pomieszczeń.

Rolety zewnętrzne w kwestii izolacji akustycznej mają wiele zalet. Oto kilka z nich:

  1. Odbijają i pochłaniają hałas w pobliżu okna.
  2. Oszczędzają miejsce wewnątrz i zastępują zasłony akustyczne.
  3. Pochłaniają wibracje dźwiękowe w szerokim zakresie częstotliwości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here