ŁÓŻKA Z ANTRESOLĄ DO POKOJU DZIECIĘCEGO

Łóżko jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego pokoju dziecięcego. Przecież to właśnie w nim śpi nasza pociecha, to właśnie podczas snu śnią się jej niestworzone historie.

Warto zadbać o to by było to łóżko odpowiednio wygodne i komfortowe, ale jednocześnie nie zagraciło pomieszczenia. Jest to najbardziej istotna kwestia w przypadku, gdy pokój dziecka ma relatywnie niewielką powierzchnię. Należy zadbać więc o jej optymalne zagospodarowanie, aby było to miejsce nie tylko wypoczynku, ale także nauki bądź zabawy.

Bardzo ciekawą opcją są łóżka z antresolą, które są tak skonstruowane, że niejako na pierwszym piętrze śpi dziecko, a na parterze znajduje się mała szafka, biurko i krzesło komputerowe. Generalnie elementy wyposażenia tej przestrzeni są dowolnie modyfikowalne. Można bowiem zdobyć zarówno łóżko z antresolą, której całość jest już zabudowana, jak i takie gdzie dolna kondygnacja jest pustą przestrzenią. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie samemu zaprojektować tego typu mebel i próbować zlecić wykonanie go u firm produkujących „meble na wymiar”, jednak sensowność tego pomysłu jest średnio opłacalna. Gama produktów z różnych materiałów, kolorów, wymiarów itd. jest tak duża na rynku, że z łatwością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Musisz jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie, takie jak: dobór materiałów, dokładność spasowania – generalnie jakość samego produktu. Niestety może się zdarzyć, że trafi się niedopracowany egzemplarz, a to mogłoby się przełożyć na ewentualne niebezpieczeństwo upadku dla dziecka. Dlatego właśnie zaopatruj się u renomowanych producentów, których kontrola jakości i wykorzystywane materiały spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Niestety może to się przekładać na ciut wyższą cenę, ale bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze – prawda?

ŁÓŻKA Z ANTRESOLĄ DO POKOJU DZIECIĘCEGO

Jest to typ łóżek podobnych w pewnym sensie do łóżek piętrowych. Podstawową kwestią jaka je różni to możliwość doboru wysokości na jakiej znajdzie się materac do spania. Kolejną kwestią jest duża swoboda podczas wyboru: drabinki lub schodki i ich projekt. Częstym zabiegiem jest chowanie w nich małych szufladek. Skądinąd pozwala to na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Pamiętaj – przed dokonaniem zamówienia wszystko jest możliwe. Ciekawą kwestią jest brak konieczności oparcia stelażu materaca o meble – równie dobrze może zostać niejako zakotwiczony do ściany przy pomocy odpowiedniej metalowej konstrukcji.

Należy jednak zwrócić uwagę na wysokość mieszkania podczas planowania tego typu mebla, bowiem jeżeli sufit jest zbyt nisko to wysokie łóżko może być po prostu niepraktyczne w codziennym użytkowaniu. Łóżka z antresolą sprawdzają się najlepiej w pokojach o wysokości około 2,5 metra.

ŁÓŻKO Z ANTRESOLĄ

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI – NAJWAŻNIEJSZY ASPEKT W PRZYPADKU NIEWIELKIEGO POKOJU

Dorastające dzieci zwykle potrzebują kawałek własnego kąta, prywatnej przestrzeni gdzie mogą się uczyć i rozwijać swoje pasje. Takim miejscem jest zwykle ich pokój (o ile mają szczęście takowy posiadać). Nie jest to zatem tylko i wyłącznie miejsce spania i relaksu. Odpowiedni dobór umeblowania może realnie poprawić jakość i komfort codziennego życia. Jeżeli chcesz zyskać dodatkowe miejsce – wybierz łóżko z antresolą w miejsce zwykłego – pozwoli Ci to zaoszczędzić przestrzeń na większe biurko lub dodatkową szafę, może także małą komodę. Ważne, żeby wszystkie elementy do siebie pasowały zarówno wizualnie, jak i wymiarowo. Całe szczęście sklepy meblowe nie cierpią na brak łóżek z antresolą różnych producentów.

UWAGA: Zwróć uwagę na zabezpieczenie dziecka przed wypadnięciem, jest to jednak większa wysokość, z której upadając mogłoby sobie zrobić krzywdę.

Źródło zdjęć:

https://wnm-group.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here