piesek

Do jednego z większych plusów mieszkania w domku jednorodzinnym zdecydowane jest ogródek. Możemy go przeznaczyć na uprawę warzyw, miejsce do odpoczynku czy miejsce na basen, który będzie świetnym rozwiązaniem na upalne dni. Co w przypadku gdy mamy pupila? Bardzo często jest tak, że ogród i  posiadanie zwierzaka nie idą razem w parze. Czy jest to prawda? Rozwiejmy wszystkie wątpliwości oraz ustalmy, w jaki sposób obronić nasz trawnik przed niesfornym pupilem. Nie jest to trudne zadanie, przekonajcie się sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-uchronic-trawnik-przed-psem/

Obroń swoje uprawy przed niszczycielskim pupilem

Kiedy decydujesz się na założenie ogródka, dobrze kiedy zaopatrzysz się odpowiednie zabezpieczenia, które z pewnością przydadzą Ci się kiedy myślisz o zwierzaku. Możliwości jest naprawdę dużo. 

Możecie wybrać opcję standardową. Klasycznie iść do sklepu i zaopatrzyć się w płotek lub pójść też o krok dalej. W internecie możecie zamówić specjalne odstraszacze, które wydają dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Takie rozwiązanie będzie dobre dla tych z was, którzy posiadają nieco większe pieski, które będą traktować przeskodeznie płotu jako wyzwanie. 

Psia strefa – czyli jak zorganizować miejsce dla psa? 

Dobrym pomysłem dla osób, które posiadają większe podwórka lub działki jest wydzielenie specjalnej strefy tylko dla pieska. Możecie zrobić to na wzór dużego kojca lub odgrodzić sporą część terenu siatką czy płotkiem. Taka strefa może być prawdziwym rajem na ziemi dla zwierzaka.

Dobrze jest w takie miejsce wysypać piesek, który psiak bez wyrzutów sumienia będzie mógł kopać. Pamiętaj, że zwierzak powinien mieć stały dostęp do picia i dobrze jest mu postawić w jego strefie miskę z wodą. 

Klucz do sukcesu – dobrej jakości trawnik

Na jaki trawnik postawić? Najlepiej jest użyć do tego ten piłkarski. Murawa oczywiście jest wytrzymała, biega po niej przecież 22 umięśnionych facetów. Dodatkowo podeszwy ich butów nie są dla niej sprzyjające. Pomimo tego wygląda niemal że idealnie. 

Zobacz też: http://www.home-bazaar.pl/jak-nauczyc-swojego-pupila-zalatwiania-sie-na-zewnatrz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here