okno
fot: pixabay.com

Budowa domu wiąże się dla nas z wieloma wyborami. Zaprzątają nam głowę kwestie, z których jeszcze tak niedawno nie zdawaliśmy sobie nawet sprawy. Podobnie jest z oknami. Zazwyczaj rzadko zwracamy na nie uwagę, ale gdy chodzi o nowe okna do naszego domu zaczynamy sprawdzać, jaki model będzie dla nas najbardziej odpowiedni. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/wspolczesne-trendy-w-wyborze-okien/

Okna plastikowe

Juz od niemal kilkunastu lat standardem są okna plastikowe. Skutecznie zastapiły okna drewniane, które wcześniej były standardem. Okna plastikowe przekonują przede wszystkim szczelnością. Większość plastikowych okien składa się z podwójnej szyby. Okna zabezpieczone są dodatkowo uszczelkami, co zapobiega uciekaniu ciepła. Dużym atutem jest łatwe utrzymanie ich w czystości. W odróżnieniu od drewnianych ram, w przypadku tych plastikowych możemy użyć  mleczka do czyszczenia. Smog z jakim borykamy się przez kilka miesięcy w roku sprawia, że szyby oraz ramy pokryte są trudnym do usunięcia brudem. Potrzeba naprawdę mocnych preparatów, aby je doczyścić. 

Najczęściej wybieraną opcją kolorystyczna są okna plastikowe z białą ramą. Materiał, z jakiego są wykonane jest coraz bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych, szczególnie promieni słonecznych. Jednak nadal istnieje ryzyko, że po kilku latach białe ramy pożółkną od słońca. Dzieje się tak szczególnie w oknach od nasłonecznionej strony. Ciężko temu zapobiec, jeszcze trudniej pozbyć się przebarwienia, które, nie da się ukryć, nie wygląda atrakcyjnie. Jest to główny powód, dla którego coraz więcej osób decyduje się jednak na okna w kolorze brązowym.

Okna drewniane 

W ostatnich latach widać pewien powrót do okien drewnianych. Ich zwolennicy zapewniają, że są one znacznie bardziej naturalne. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, które przenika przez drewno. Taka delikatna wymiana powietrza jest konieczna. W przypadku okien plastikowych niezbędne jest zainstalowanie specjalnych wywietrzników. W oknach drewnianych nie ma takiej konieczności. Trzeba przyznać, że sposób wykonania i trwałość współczesnych drewnianych okien znacznie różni się od tej, którą znamy ze starych domów. To juz całkiem nowa technologia wytwarzania. Warto więc rozważyć taka opcję,.

Przeczytaj też: http://www.magazyn-turysty.pl/skoki-ze-spadochronem-nad-morzem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here