Jak urządzić małą sypialnię?

Nawet dysponując niewielką przestrzenią w bloku, warto pokusić się o wydzielenie dla siebie pokoju czy miejsca, które ma pełnić funkcję sypialni. W jaki sposób można ją urządzić i na co zwrócić uwagę przy doborze mebli?

Jak urządzić sypialnię w małej przestrzeni?

Jeśli dysponujemy tylko niewielkim pokojem lub wydzielonym miejscem, w którym planujemy ustawić łóżko, zwróćmy uwagę na kilka sprytnych tricków, które optycznie powiększają przestrzeń. W przypadku małych sypialni doskonale sprawdzają się więc wszelkie meble utrzymane w jasnych kolorach naturalnego drewna lub pomalowane na biało, a także ściany w jasnych lub pastelowych odcieniach. Nie musimy obawiać się, że sypialnia nabierze zbyt zimnego i mało przyjemnego klimatu. Białe meble sypialniane i ściany w neutralnym kolorze w wyjątkowo łatwy sposób ożywimy umiejętnie dobranymi dodatkami, jak kapa na łóżko, zasłony, poduszki czy lampki do czytania. Jasny kolor stanowi wyjątkowo wdzięczne tło w stylizacjach w stylu skandynawskim, które wbrew pozorom, wcale nie są nieprzyjemne. Wprowadzają natomiast poczucie ładu i harmonii, sprzyjające wypoczynkowi po pracowitym dniu.

Ważną kwestią przy urządzaniu małej sypialni będzie także dobór oświetlenia. Decydując się na rozpraszające delikatnie światło lampy do czytania czy dyskretną lampę górną stworzymy w sypialni nastrój intymności i wydzielenia w niej prawdziwej strefy wypoczynku.

Jakie meble powinny znaleźć się w małej sypialni?

Oczywiście najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko, dające komfort i pożądany relaks. Warto ustawić je w sypialni, nawet najmniejszej, w ten sposób, aby z obu stron był do niego swobodny dostęp. Nawet jeśli pomieszczenie sypialniane jest zbyt małe na inne meble, warto zadbać o wygodne dojście z obu stron łóżka. Wszystkie pozostałe meble należy dopasować właśnie do jego ustawienia oraz koloru przewodniego.

Jeśli w naszym mieszkaniu mamy do dyspozycji tylko wydzielone miejsce do spania, można wykorzystać meble, aby oddzielić je od reszty przestrzeni. Pojemne szafy o różnych rozmiarach mogą w wygodny sposób podzielić przestrzeń na strefę dzienną i strefę wypoczynku, tworząc w ten sposób nastrój niezbędny do odcięcia się od trosk rzeczywistości i autentyczny relaks.

Jeżeli jest to możliwe w metrażu, jakim dysponujemy, w sypialni można także zmieścić szafę zabudowując nią całą ścianę. W ten sposób wygodnie zmieścimy w jednym pokoju nie tylko swoją garderobę, ale także pościel czy ręczniki, zachowując ład nawet w najmniejszym mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here