łóżko w sypialni
fot. pexels.com

Tak, jak centrum mieszkania jest kuchnia lub salon, tak w sypialni najważniejsze jest łóżko małżeńskie. To, że musi być duże i wygodne wydaje się być oczywiste. Niewiele jednak osób zastanawia się nad zagłówkiem łóżka, dlatego dziś porozmawiamy właśnie o nim. Powiemy, czym kierować się przy jego wyborze!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/wybieramy-najlepsza-rame-lozka/

Łóżko z zagłówkiem czy bez?

Zanim powiemy ci na co warto zwrócić uwagę, podczas wyboru zagłówka – warto byłoby wspomnieć o tym czy w ogóle po łóżka tego typu sięgać. Otóż wiele osób postrzega zagłówek w łóżku małżeńskim, jako element wyposażeniowy, który ma na celu uatrakcyjnić całą sypialnię. Oczywiście, zagłówek spełnia taką rolę, ale nie tylko. Łóżka z zagłówkami są zdecydowanie bardziej wygodne i umożliwiają bardziej komfortowy sen. Wynika to stąd, że dzięki zagłówkowi – poduszki nie mają możliwości spaść z łóżka, ani znacznie się wysunąć do przodu, co niestety wpływa na dyskomfort snu i może być szkodliwe dla kręgosłupa. Dodatkowo, łóżka z zagłówkami mogą być bardziej stabilniejsze, ponieważ ta część wystająca nad łóżko stanowi podparcie dla stelaża i innych wzmocnień w łóżku. W perspektywie czasu czyni to łóżko bardziej stabilnym i dobrej jakości przez lata.

Dobry zagłówek czyli jaki

  • Wiele osób decyduje się na zagłówek i łóżko, jako dwa oddzielne produkty. Wynika to zazwyczaj stąd, że para nie znajduje łóżka z zagłówkiem, które w pełni by im odpowiadało i kupuje te 2 produkty na raty. Czasem zdarza się tak, że ktoś dowiaduje się o istotności zagłówka lub wskutek remontu dokonuje takiego wyboru. Niestety prawda jest taka, że aby nagłówek naprawdę spełniał wszelkie swoje właściwości, powinien być kupiony od razu, czyli wraz z łóżkiem, jako jeden produkt.
  • Zagłówek może być mocowany zarówno do ściany, jak i ramy łóżka – kwestia mocowania jest bardzo indywidualna i bez względu na nie łóżko z zagłówkiem spełni swoją rolę i funkcjonalność.
  • Najpopularniejsze modele to tapicerowane czy skórzane. Coraz częściej można spotkać jednak zagłówki drewniane, wykonane z płyt meblowych; rattanowe czy metalowe.
  • Zagłówek warto wybrać w stonowanym kolorze, aby później łatwiej było zmieniać wystrój sypialni poprzez zmianę dodatków i akcesoriów.

Przeczytaj też: http://kobiecylajf.pl/id4710,jaki-odkurzacz-przemyslowy-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here