Łóżka 160x200

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w domu. Dlatego też, jeśli tylko przestrzeń na to pozwala, warto wybierać większe łóżka 160×200, które pozwalają na komfortowy odpoczynek parze. Wszak nie od dziś wiadomo, że dobry sen i odpowiednia regeneracja wpływają na wszystkie inne sfery życia, od zdrowia poczynając, na pracy kończąc. W jaki sposób zaaranżować ten pokój, aby stał się oazą nocnego wypoczynku?

Planowanie

Podstawą dobrego projektu sypialni jest odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy pokój ten będzie pełnił funkcję jedynie związaną z odpoczynkiem. Mała sypialnia powinna służyć do spania i ewentualnie przechowywania ubrań. Ciężko będzie ją podzielić na strefy. W większej można wydzielić kącik na przykład na biurko, czy biblioteczkę. Trzeba także zastanowić się, jakie meble będą niezbędne. Podstawą jest oczywiście łóżko 160×200. Warto wybrać ten właśnie rozmiar, ponieważ daje większą swobodę użytkownikom. Jeśli w domu są małe dzieci, które od czasu do czasu wkradają się do sypialni rodziców, tym bardziej będzie to dobry pomysł. Po wybraniu niezbędnych mebli dobrze jest rozrysować sobie plan, tak jak to robią architekci. Wystarczy to zrobić na zwykłej kartce, nie potrzeba wcale specjalistycznych programów.

Wybór stylu i kolorystyki

Nowoczesny, glamour, a może rustykalny? Niezależnie od wyboru, dobrze jest trzymać się jednego nurtu. Całość będzie spójna. Dobrze jest zacząć od przeglądania portali internetowych. Jest to prawdziwa kopalnia inspiracji. Można też zapisywać sobie w katalogu ciekawe propozycje, w tym na aranżację łóżka 160×200. Jaki zagłówek sprawdzi się najlepiej? Tapicerowany, czy twardy? Jakie kolory działają uspokajająco? Jasne, pastelowe, czy raczej ciemne? Ciekawym pomysłem jest wydrukowanie pomysłów i przyklejenie ich na kartce, tworząc zdjęcie wymarzonej sypialni. To pozwoli na wyobrażenie sobie efektu, a z drugiej strony zapobiegnie niepotrzebnym zakupom pod wpływem chwili.

Centralne miejsce sypialni

Warto uczynić je z łóżka 160×200. Wokół niego zbudować całą resztę. Może być bardzo proste, wręcz minimalistyczne lub przeciwnie, bogato zdobione. Najważniejsze, żeby współgrało z wybranym stylem pomieszczenia. A co ważniejsze musi być wygodne. Pozostałe meble powinny być niejako dodatkiem. Oczywiście sypialnia często pełni także funkcję użytkową. We współczesnych, ciasnych mieszkaniach trzeba zmieścić wiele rzeczy na kilkudziesięciu metrach kwadratowych. Jednak jedno nie wyklucza drugiego. Nawet sporo przestrzeni do magazynowania można zaprojektować tak, żeby nie zaburzało aranżacji.

Odpowiednie oświetlenie

Nad łóżkiem 160×200 trzeba także zamontować oświetlenie. Warto pamiętać, że odpowiednia barwa światła może pomagać lub przeszkadzać w zasypianiu. Dlatego punkty świetlne używane wieczorem powinny mieć ciepłą, kojącą barwę, która wycisza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here